Nová samočisticí omítka DuoCem s Rosa efektem

Nová generace tenkovrstvé fasádní omítky DuoCem od značky Cemix se díky svému složení a povrchu dokáže úspěšně vyrovnat s nepříznivými klimatickými vlivy, poradí si se znečištěným ovzduším a díky samočisticí schopnosti si uchovává dlouhodobě svoji barevnost.

S unikátním Rosa efektem
Nový typ samočistící omítky v sortimentu společnosti LB Cemix splňuje nejnáročnější požadavky na moderní stavební materiál. Technologové Cemixu se při jejím vývoji inspirovali přírodou, neboť samočisticí schopnost povrchu omítky je založena na bázi tzv. Rosa efektu.  V přírodě na řadě povrchů neulpívá voda, ale v kapičkách odtéká a bere s sebou nečistoty na nich uchycené. Na podobném principu funguje i povrch omítky DuoCem.

Hydrofobní vlastnosti
DuoCem v sobě navíc ideálně propojuje dvě vlastnosti, důležité pro správnou funkčnost a životnost omítky: vodoodpudivost a paropropustnost. Na straně jedné je omítka otevřená pro vodní páry, které procházejí směrem ven z interiéru stavby přes obvodovou konstrukci. Na straně druhé je omítka charakteristická nenasákavým povrchem, který odpuzuje vlhkost z vnějšího prostředí.

Přirozená ochrana proti mechům a lišejníkům
Velkým nepřítelem fasádních omítek jsou mechy, řasy a lišejníky. Mimo jiné jim svědčí kyselé deště a prašné prostředí, které se vyskytují v průmyslových oblastech. Běžné omítky tak mohou v relativně krátkém časovém horizontu ztrácet původní barevnost. Přirozená ochrana proti růstu řas a plísní je u omítky DuoCem zajištěna pomocí zásaditého pojiva, ale také díky schopnosti regulovat vlhkost na povrchu. DuoCem tak nemusí obsahovat žádné biocidní prostředky, které se standardně přidávají do většiny omítek.

Nízký termoplastický efekt
Na životnost omítky má vliv i její pružnost a schopnost odolávat teplotním výkyvům. Při změnách teplot podléhají materiály objemovým změnám a mohou snadno praskat. Povrch omítky DuoCem je pružný a při zahřmátí neměkne. Omítka je díky tomu nejen odolná vůči mechanickému namáhání, ale také přirozeně brání ulpívání nečistot.

Novinka DuoCem je vhodná nejen na všechny typy tepelněizolačních kompozitních systémů (ETICS), ale také na všechny typy klasických fasád včetně použití na sanačních omítkových systémech. Novinka splňuje požadavky směrnice WTA 2-9-04/D.

Omítku je možné probarvit do jakéhokoliv odstínu dle vzorníku Cemix Duhově krásný. Omítka DuoCem se velmi příjemně zpracovává, snadno se natahuje a odpouští chyby při strukturování. Směs se dodává již namíchaná v plastových vědrech pod 25 kg. Omítku lze zpracovávat při teplotě od + 8 °C do + 25 °C a není možné ji aplikovat při očekávaném poklesu teplot. Při běžných podmínkách omítka vytvrzuje do 8 hodin.

Více o omítce DuoCem

podle podkladů společnosti LB Cemix, s. r. o.

Zadejte komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

*