Nová sklepní ulička ve Velkých Pavlovicích

Autorem návrhu "roztančených" nebo také "opilých sklepů" je Josef Veverka, investorem a spoluautorem návrhu je společnost Mons Antiquus (doplněno Stavbaweb).

Velké Pavlovice získají sklepní uličku

elké Pavlovice (Břeclavsko) 30. května (ČTK) – Vinařské město Velké Pavlovice na Břeclavsku získá vlastní sklepní uličku. Starobylou sklepní uličku, jíž se pyšní některá jihomoravská vinařská města, Velkopavlovičtí nemají. Získají moderní. Podle starosty Pavla Procházky (ODS) nepůjde o napodobeninu starobylého stavebnictví, ale moderní architekturu. Uličku postaví soukromý investor. Má podporu radnice, řekl dnes novinářům starosta Pavel Procházka (ODS).

Ulička vznikne na úpatí nejznámější vinařské trati Stará Hora. V uličce má být 15 sklepů. Stavbaři na místě odtěžili zeminu, v červnu by měli začít stavět. Starosta výstavbu hodnotí jako obrovský přínos pro město. "Chtěli jsme mít typickou sklepní uličku. Bořetice mají Kraví horu, Prušánky mají Nechory," popsal starosta.

Stavba velkopavlovické sklepní uličky vyjde na více než 70 milionů korun. Podle starosty je zahájení stavby 15 sklepů v době ekonomické krize malý zázrak. Projekt prý pomůže místnímu stavebnictví a místnímu vinařství naopak nebude konkurovat. "Sklepy většinou budou mít lidé, kteří se o vinařství zajímají a mají vztah k Pavlovicím. Předpokládám, že budou propagovat místní vinařství," popsal. Sklepy se navíc prý budou plnit produkty místních vinařů.

Investor nevkládá peníze jen do sklepů, ale celé uličky. Podle starosty se zavázal například udržovat zeleň v okolí. Práce má investor završit v srpnu 2012.


 

Zadejte komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

*