Nová čtvrť AFI CITY vyroste na brownfieldu v Praze 9-Vysočanech

Developer AFI Europe Czech Republic plánuje na území bývalého areálu ČKD Slévárny a Moury vybudovat novou čtvrť, v níž budou zastoupeny administrativní budovy, bydlení, maloobchodní část, tak i městský park. Projekt, který v únoru tohoto roku získal územní rozhodnutí, zpracovala architektonická kancelář CMC Architects. Ještě v tomto roce plánuje investor podání žádosti o stavební povolení na dvě fáze, kterými jsou rezidenční domy a první z administrativních budov.



Dotčené území o velikosti 15 ha se nachází v těsné blízkosti Kolbenovy ulice v bývalém průmyslovém komplexu založeném v roce 1896. Po roce 1989 došlo k v některých provozech k utlumení nebo ukončení výroby a místo se postupem času stalo velmi zanedbaným. Cílem revitalizace je vytvoření nové městské čtvrti, která se stane přirozenou součástí urbanismu stávající zástavby Prahy 9.

Budoucí AFI CITY se stane novou atraktivní částí Prahy, s čímž souvisí i potřeba zajištění plné občanské vybavenosti. Kromě administrativy, bydlení a obchodů počítá architektonická studie také s parkem, mateřskou školkou, zahradní restaurací a fitness studiem. Přidanou hodnotou tohoto projektu je také jeho vynikající dostupnost městskou hromadnou dopravou (metrem, tramvají a autobusem) a rychlé napojení na páteřní komunikace města.

„Realizace polyfunkčního projektu AFI CITY výrazně přispěje ke kultivaci této doposud opomíjené části Vysočan a nabídne mnoha obyvatelům Prahy a blízkého okolí práci, bydlení a odpočinek v příjemném prostředí s vynikající dopravní dostupností do centra města“, uvedl Doron Klein, generální ředitel AFI Europe Czech Republic.
tisková zpráva

Související články:
AFI City, Praha 9-Vysočany, Kolbenova ulice 26.11.2012




 

Zadejte komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

*