Nová verze ALLPLAN 2021 přináší maximální výkon

Allplan Engineering: 1.12.2020 v 14:00 hod. – Zaregistrovat sa můžete ZDE
Allplan Architecture: 1.12.2020 v 10:00 hod.  Zaregistrovat sa můžete ZDE

Webináře jsou zdarma a poskytnou komplexní informace o řešeních pro architekty a inženýry.

Nová verze Allplan 2021 se zaměřuje na výkon, škálovatelnost pro práci na velkých a komplexních projektech, a také cloudovou technologii pro podporu spolupráce se zahrnutím statické analýzy.

Společnost ALLPLAN, světový dodavatel BIM řešení pro architekturu a stavebnictví, představila novou verzi svého softwaru pro BIM modelování určenou architektům, statikům, stavebním inženýrům a dodavatelům staveb. Maximální výkon, inovativní cloudová technologie a integrované pracovní postupy v otevřeném openBIM formátu, které řešení Allplan 2021 přináší, zvyšují úroveň spolupráce mezi profesemi díky platformě, která pokrývá procesy návrhu a výstavby ve všech etapách projektu.

Pracovníci ve stavebnictví stále více uznávají výhody BIM modelování a také současné trendy, které zjevně směřují k modelování stále větších a složitějších projektů. Výsledkem je tlak na tvůrce softwarových programů, aby jejich produkty co nejlépe sloužily uživatelům bez ohledu na velikost zpracovávaného projektu. Proto se Allplan 2021 zaměřuje na optimální výkon a škálovatelnost. V této nové verzi lze i rozsáhlé a složité projekty zpracovávat snáze a rychleji než dosud, a to i při náročné geometrii, vysoké míře detailu a velkém množství vazeb. Uživatelé tak dostávají nástroj připravený na budoucnost a mohou s ním už nyní pracovat lehce a velmi efektivně.

Výkonná cloudová technologie pro spolupráci mezi jednotlivými obory
Navzdory všem softwarovým nástrojům, které dnes mají architekti a stavební inženýři k dispozici, rostla produktivita v oboru architektury a stavebnictví za posledních 20 let pouze o jedno procento ročně. Mezi hlavní problémy patří přístup k datům, ruční manipulace s daty při přenosu mezi jednotlivými profesemi, čímž vznikají chyby, a také nekompatibilita mezi jednotlivými programy, což zpomaluje přenosy dat. Jsou tak ohroženy zájmy všech osob zainteresovaných na projektu, a to má i nevyhnutelný dopad na termíny a následně náklady.

Allplan Bimplus Professional bude od tohoto okamžiku dostupný jako nedílná součást služby Serviceplus. Platforma Allplan Bimplus účinně podporuje spolupráci všech uživatelů na projektu v rámci cloudu, a to včetně např. sdílení modelů a dokumentace, prohlížení souhrnného modelu, řízení revizí, detekce kolizí a řízení problémů (úkolů). Je to významný krok ke kombinovanému pracovnímu postupu pro všechny uživatele Allplanu, aby mohli maximálně využívat cloudovou technologii.

Další příklad směřování společnosti ALLPLAN k postupům usnadňujícím spolupráci je řešení Allplan Share. Díky němu mohou projekční týmy spolupracovat na jednom modelu v reálném čase, bez ohledu na to, kde na světě se právě nacházejí. Tyto pracovní postupy jsou v nové verzi výrazně rychlejší, čímž zvyšují produktivitu uživatelů, a to i při horším internetovém připojení.

Integrované pracovní postupy open BIM pro statiky 
Další skvělou zprávou je začlenění zcela nové technologie SCIA AutoConverter do řešení Allplan. Díky ní mohou klienti, kteří tuto technologii využívají, snadno a rychle přenést modely z programu Allplan do svého programu pro statickou analýzu, včetně přidružených sesterských značek SCIA, Frilo a Risa, ale i do dalších statických programů s formátem openBIM. Výhoda tohoto pracovního postupu je v tom, že generuje model pro statickou analýzu přesně v té podobě, v jaké ho statik potřebuje, přičemž neklade na tvůrce modelu nároky na ucelené znalosti statiky a nenarušuje geometrický model. Podkladem, který to zajišťuje, je formát SAF (Structural Analysis Format) programu Microsoft Excel. 

Díky tomuto pracovnímu postupu ušetří uživatel mnoho času a předejde chybám při opětovném generování modelu. Také zde nás velmi těší, že můžeme svým klientům nabídnout nejnovější cloudové technologie. „Přidanou hodnotu vidím ve velkém objemu informací, který lze vtěsnat do jednotlivých modelů, od statického po architektonický i v opačném směru,“ říká Benjamin Himmel, ředitel společnosti DSH-Ingenieure v Kemptenu.

Další vylepšené funkce nové verze Allplan 2021: 

Allplan 2021 má nyní nový obsah
Obsah řešení Allplan 2021 pro BIM je nyní obohacen o novou knihovnu pod názvem BIM EASY, která splňuje specifikace buildingSMART. BIM EASY umožňuje variabilně používat předdefinovaný BIM obsah, který lze uživatelsky upravit pro potřeby vlastní kanceláře nebo projektu. Jsou v něm předpřipraveni asistenti pro architekty, inženýry, projektanty a tvůrce detailního návrhu které mají předdefinované vlastnosti formátu, atributy a projektové šablony.

Vylepšené funkce modelování 
Allplan 2021 nabízí vyšší výkon a snazší spolupráci, ale rovněž přináší nové funkce, které podporují pracovní postupy architektů i stavebních inženýrů, včetně nových funkcí pro styl stěny, dokončovací práce, rámové konstrukce a střešní krytiny. Při návrhu výztuže lze použít novou funkci pro dělení a opětovné spojování prutů s možností interaktivní úpravy výztuže kolem otvorů. 

Vizuální skriptování
Vizuální skriptování se rychle stává ideální volbou pro parametrické modelování složitých tvarů, tvorbu často vkládaných uživatelských objektů a pro automatizaci pracovních postupů, přičemž nevyžadují znalost programovacího jazyka. Allplan 2021 přináší i další zlepšení: lepší propojení a práci se stavebními prvky, což výrazně urychluje proces návrhu.

Zkušební verzi Allplan 2021 si můžete stáhnout a bezplatně vyzkoušet po dobu 30 dní zde: www.allplan.com

Další informace o programu Allplan 2021 najdete na adrese: allplan.com/cz/allplan2021  

Zdroj: PR článek společnosti Allplan Česko s.r.o.

Zadejte komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

*