Nové integrované výjezdové centrum hasičů a policie v Třinci

(ČTK) – Nové integrované výjezdové centrum hasičů a policie vznikne v Třinci na Frýdecko-Místecku. Jeho vybudování bude stát 275 mil. Kč. Hotové má být do konce příštího roku. ČTK o tom informoval Michal Sobek, mluvčí Regionální rady Moravskoslezsko, která zodpovídá za přerozdělování evropských peněz. Rada schválila na projekt dotaci 231 mil. Kč. Autorem projektu je atelier KOHL architekti (doplněno Stavbaweb).V areálu bude sídlit třinecká stanice Hasičského záchranného sboru Moravskoslezského kraje, obvodní oddělení Policie ČR a také oddělení Městské policie Třinec. Autorem projektu stavby je společnost KOHL Architekti.

Budova bude stát ve Frýdecké ulici na místě kynologického areálu, pro nějž našlo město jiné prostory. Stavba bude mít tři podlaží, garáže, cvičnou požární věž a tělocvičnu. V areálu bude také sportoviště s běžeckou drahou, multifunkční hřiště a parkoviště.

Až 40,8 mil. Kč za stavbu zaplatí Moravskoslezský kraj, 2,8 mil. Kč uhradí město Třinec.

Doplněno Stavbaweb:
Stavba je řešena jako 3 podlažní objekt obdélníkového tvaru o stranách 152,7×28 m. Konstrukční výška podlaží je 3,8 m. Celková výška objektu nad upraveným terénem je 15,86 m po střechu tělocvičny. Převažující hmota objektu má výšku 11,63 m po hranu atiky ploché střechy. Objekt je orientován svou podélnou osou ve směru sever-jih s mírným 19° odklonem k východu. Od severu 3 podlažní hmota domu je narušena samostatným kubusem příčně orientované tělocvičny, zhruba v polovině délky budovy v místě kanceláří vedení HZS MSK je objekt výškově zredukován na dvě podlaží, přičemž část garáží HZS MSK je výškově provedena přes dvě podlaží. Technologické zázemí IVC v zadní – jižní části je již pouze přízemní. K hlavnímu objektu je v zadní části přistavěna požární cvičná věž o půdorysných rozměrech 4×4 m a výšce 15,66 m. Věž je členěna na 4 podlaží.


Více informací a další vizualizace najdete zde: Integrované výjezdové centrum Třinec – EIA
vizualizace: KOHL ARCHITEKTI 

Zadejte komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

*