Nové sídlo Rádia Svobodná Evropa

Přesunulo se do nových prostor kancelářského projektu Hagibor Office Building.

Centrála mezinárodní zpravodajské organizace Rádio Svobodná Evropa se přesunula do nových prostor kancelářského projektu Hagibor Office Building společnosti Orco Property Group, který se nachází v jihovýchodní části Prahy a před nedávnem prošel úspěšnou kolaudací.

„Jsme hrdí na to, že natolik významná organizace bude mít svůj nový domov
v reprezentativních prostorách našeho projektu,“ řekl Jean-François Ott, prezident
a výkonný ředitel Orco Property Group. „Rádio Svobodná Evropa sehrálo důležitou roli
v historii této země a nadále podporuje svobodu projevu a lidská práva v zemích, kde jsou pořád ještě utlačována. V Praze vlastníme hned několik špičkových nemovitostí a velice nás těší, že právě Rádio Svobodná Evropa se stane naším dlouhodobým nájemcem.“

Hagibor Office Building má k dispozici prostory o rozloze 22 000 m², které budou sloužit jako nové sídlo Rádia Svobodná Evropa, jedné z největších zpravodajských organizací na světě, která má v Praze více než 500 místních a mezinárodních zaměstnanců. Rádio Svobodná Evropa si pronajalo objekt na dobu 15 let s možností prodloužení smlouvy na dalších 15 let. Budova byla postavena v souladu se současnými potřebami multimediální komunikační společnosti a splňuje nejpřísnější mezinárodní bezpečnostní normy. Moderní redakci uprostřed pětipatrového komplexu obklopuje hustá síť propojených kanceláří a vysílacích studií. Autorem projektu je renomované architektonické studio Cigler Marani.

Rádio Svobodná Evropa
Rádio Svobodná Evropa je nezávislá, mezinárodní zpravodajská organizace, která vysílá necenzurované zprávy a informace do zemí, kde je svobodný tisk oficiálně zakázaný nebo není dostatečně rozvinutý. Organizace poskytuje komplexní zpravodajský servis, který patří k nejobsáhlejším na světě a má 25 milionů posluchačů ve 20 zemích, včetně Ruska, Běloruska, Iránu, Iráku a Afghánistánu. Centrála se nalézá v Praze a společnost dále provozuje 19 lokálních kanceláří ve svém vysílacím regionu a pobočku ve Washingtonu.


Zdroj: TZ Orco Property Group, Best Communications, 13.11.2008


Zadejte komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

*