Nové sportovní centrum v Praze 6

(ČTK) – V Řepích začala minulý týden stavba sportovního centra za 300 milionů korun, hotové má být do konce roku 2018. Součástí bude víceúčelová sportovní hala a plavecký bazén, řekla novinářům starostka Jirka Synková (ODS). Sportoviště vzniká na jihovýchodním okraji Řep v bývalém areálu Vojenských staveb.

Hlavní město loni v září schválilo na sportovní areál dotaci 75 milionů korun. Synková dnes ale uvedla, že městská část může halu a bazén financovat i sama. Areál chce radnice pronajmout soukromému investorovi, který si ho dovybaví.

Základ centra budou tvořit propojené objekty sportovní haly, krytého bazénu a domu s ubytováním a restaurací. Budovy ze tří stran uzavřou prostorné náměstí. Z jihu pak na ně navážou venkovní sportoviště a ze severu parkoviště.

Hlediště první sportovní haly pojme 400 až 600 diváků, ve druhé z hal bude tréninková plocha. Krytý bazén je navržen s délkou 25 metrů, šesti plaveckými drahami a s wellness zázemím.

Poslední budova bude sloužit jako restaurace pro 60 lidí a ubytovací zařízení se stejnou kapacitou v dvoulůžkových pokojích. Mezi venkovními sportovišti mají být tři tenisové kurty a tři hřiště na plážový volejbal nebo horolezecká stěna. Na části území vznikne náměstí se zelení.

Doplněno Stavbaweb:

Autorem projektu víceúčelového sportovního areálu v Řepích je studio h.arch.
Vizualizace víceúčelového sportovního centra Na Chobotě najdete ZDE.

Související články:
Sportovní areál Na Chobotě v Praze-Řepích  19.2.2016


Zadejte komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

*