Nové Studijní a informační centrum na VFU Brno

Slavnostní otevření proběhlo včera – 8. 3. 2012.
Moderní čtyřpatrová budova je provozně a dispozičně rozdělena na tři bloky, mezi nimiž se nachází dvě vnitřní atria. Zázemí zde našly děkanáty všech tří fakult, studijní oddělení, Ústav cizích jazyků a dějin veterinárního lékařství a v suterénu univerzitní archiv. Vítězným uchazečem výběrového řízení na projektové práce i stavby se stala společnost  PROJECT building, s r. o., která se svým týmem vedeným Ing. arch. Petrem Stojanem budovu navrhla. Tato projekční kancelář se už podílela na rekonstrukci Kliniky malých zvířat a návrhu objektu Kliniky chorob prasat, který získal ocenění Stavba roku 2010 Jihomoravského kraje.


Brno 8. března (ČTK) –
Veterinární a farmaceutická univerzita v Brně má nové studijní a informační centrum. Stálo 307 milionů korun. Zázemí zde našly děkanáty všech tří fakult, studijní oddělení, Ústav cizích jazyků a dějin veterinárního lékařství nebo archiv, sdělila dnes univerzita ČTK v tiskové zprávě.

Moderní čtyřpatrová budova vyrostla v centru areálu univerzity. Je členěna na tři bloky, mezi nimi jsou dvě vnitřní atria. Stavba trvala jeden a půl roku.

Do suterénu budovy byl přestěhován univerzitní archiv, v němž jsou uchovávány archiválie až z 19. století. Vedle depozitáře nebude chybět ani spisovna a badatelna. Archiv také disponuje unikátním sterilizačním přístrojem pro péči o archivní materiál citlivý k teplotám nad 60 stupňů a vysoké vlhkosti. Na jižní Moravě podobným zařízením disponuje pouze Moravský zemský archiv v Brně.

Související články:


 

Zadejte komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

*