Hlavním cílem projektu bylo rozšířit existující struktury podpory transferu technologií na ČVUT a dovést k úspěšné komercializaci ty nejlepší ze šesti pilotních projektů. „Akademikům se často vyčítá, že dělají výzkum pro výzkum. Tento projekt ale ukazuje, že univerzity mají k reálnému životu daleko blíž, než si široká veřejnost často myslí,“ uvedl ředitel UCEEB Lukáš Ferkl.
Ze šesti kandidátů zůstali na konci roku 2013 tři. V současnosti na podpis čekají licenční smlouvy ke všem těmto vybraným technologiím: lehkému obvodovému plášti, vibrolisovaným betonovým prvkům s příměsí cihelného prachu a technologii rekuperace tepla pomocí nízkoteplotní jednotky ORC (Organic Rankine Cycle). Všechny zmíněné novinky mají potenciál ovlivnit trh energeticky efektivních a environmentálně přátelských technologií ve stavebnictví.
Vedle komercializovaných technologií je pro centrum přínosem zejména nově nabyté
know-how v oblasti komerčního transferu. V průběhu realizace UCEEB postupně zavedl mechanismus podpory výzkumníků, který jim má usnadnit přechod od základního výzkumu k tržnímu uplatnění jimi vyvinutých technologií. UCEEB se také prezentoval na řadě veletrhů a díky projektu se mu podařilo vytvořit síť kontaktů pro další technologickou spolupráci.
tisková zpráva
Pokud chcete znát přesnou cenu za digitálně potištěnou podsvícenou stěnu ze skla, nejprve si změřte rozměry. Pak si vyžádejte cenové…
Máš nějaké info o ceně? Jak taková věc vychází?
Určitě souhlasím! Sklo obecně působí velmi elegantně a když se k tomu přidá podsvícení a digitální potisk, vzniká z toho…
Podsvětlená stěna z digitálně potištěného skla působí opravdu stylově a dodává prostoru jedinečnou atmosféru. Takové inovace posouvají standardy v oblasti…
Zajímavé řešení, které ukazuje, že sklo už dávno není jen o průhlednosti. Digitální potisk v kombinaci s podsvícením působí velmi…