Novinky Presbeton na vlně minimalismu

Poslední rok s sebou přinesl celou řadu drastických opatření, která negativně ovlivnila celá odvětví. Stavební sektor sice zásadní propad nezažil, nicméně v roce 2020 poklesl i ten. Největší útlum oproti minulým letům zažila výstavba komerčních prostor. Hlavním důvodem byla samozřejmě celková nejistota a a odliv zahraniční pracovní síly. Dnes to ale vypadá, a doufejme v to, že situace to byla dočasná a po rozjetí pozastavených projektů, najede stavebnictví na svou obvyklou úroveň.

Na rozdíl od velkých developerských projektů soukromá výstavba vzkvétá i nadále. Novostavby i rekonstrukce probíhají prakticky nepřetržitě. Na tento trend reagují i přední výrobci stavebních materiálu. Česká firma PRESBETON, vyrábějící betonové komponenty převážně pro exteriérové použití, představila celou řadu novinek, z nichž většina ladí se současnými trendy, tj minimalistickou a funkční architekturou.

Strukturovaná dlažba s protiskluzovými vlastnostmi
Jednou z novinek v portfoliu společnosti PRESBETON je plošná dlažba KAYLA. Na první pohled upoutá reliéfním povrchem, který věrně imituje přírodní kámen. Zdrsnělý povrch kromě estetického rozměru přináší i praktické výhody, které zákazníci ocení zejména při dešti. Dlažba KAYLA má totiž vynikající protiskluzové vlastnosti. Je nabízena v atraktivním formátu 6loušťce 400 mm, která umožňuje její použití na pochozí plochy, tj. terasy, přístupové cesty k domu a chodníčky nebo na zpevnění povrchů kolem bazénu. Výběr ze tří moderních barev, antracitové, bílé a  umožní dokonale sladit dlažbu s celkovým vzhledem objektu. Dlažba je samozřejmě mrazuvzdorná a opatřená vnitřním ochranným systémem Protect System IN proti znečištění a pronikání vody.

Tradiční zdi s netradiční tvárnicí
Jednoduchý funkční design skvěle doplňuje i elegantní betonová zdicí tvárnice pro výstavbu plných plotů. Čisté linie a netradiční rozměr charakterizují nové zdicí tvarovky. Zajímavostí tohoto zdicího systému je způsob výstavby, kdy se jednotlivé tvarovky spojují pomocí speciálních betonových kroužků bez nanášení spojovací hmoty. Tento systém společnost Presbeton úspěšně aplikovala již v předchozí řadě tvárnici RONDE BOCK. Výhodou je tak výrazná úspora času a peněz při výstavbě. Stabilita zdiva je zajištěna integrovanými železobetonovými sloupky. Konce stěn je nutno vždy ukončit probetonovaným sloupkem s vloženou výztuží. Barevně se novinka LINE BLOCK drží klasiky v podobě černé, bílé a přirozeně šedé betonové. Pro snadnou údržbu a delší životnost jsou tvarovky LINE BLOCK opatřeny vnitřním ochranným systémem Protect systém IN proti znečištění a pronikání vody.

Další prvek, který najde uplatnění u domů minimalistického charakteru jsou  unikátní LITE CUBE a BLOCK. Nové technologie výroby umožnily představení subtilních a zároveň velmi odolných výrobků, které mají o cca 60 % nižší hmotnost než běžné betonové varianty nabízené na našem trhu. Zákazníci mohou vybírat ze 7 rozměrů od menších typů vhodných i do interiérů po opravdu velké nádoby, které je možné použít i na pěstování užitkových plodin a keřů, případně větších okrasných rostlin. 

Květináče z tenkostěnného betonu ocení zejména majitelé střešních teras a balkonů, které nejsou projektovány na vysokou zátěž. Na druhou stranu se při větším větru nepřevrátí, díky mimořádné stabilitě, která vychází zejména z jejich vhodného tvaru a přeci jen vyšší hmotnosti v porovnání s populárním lehkým plastem. Důležitým aspektem pro zajištění dlouhé životnosti je dodržení doporučených při sázení rostlin, kde nejzásadnější roli hraje použití pružné izolační vrstvy na vnitřní stěně květináčů v podobě nopové fólie, která zamezí poškození výrobku v mrazech. 

www.presbeton.cz

podle podkladů společnosti Presbeton

Zadejte komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

*