Novomlýnská brána – ministerstvo vrátilo projekt stavby v Revoluční na magistrát

DaM navrhuje objekt, který není tradičním městským domem – nemá klasickou fasádu s okny. Relativně velmi objemná hmota má abstraktní tvar, plášť budovy má pokrývat perforovaný plech měděné barvy. Objekt by měl mít pasáž, která zpřístupní malebné zákoutí navazující Lannovy ulice.

Činžovní dům čp. 1502 z roku 1869 na nároží ulic Revoluční a Nové mlýny, který by měl být zbourán. (zdroj: Klub za starou Prahu)
(ČTK) – Ministerstvo kultury vrátilo magistrátnímu památkovému odboru projekt Novomlýnské brány, tedy novostavby na konci Revoluční ulice u Vltavy. Městští památkáři již dříve projekt, který počítal i se zbouráním vedlejšího domu, povolili. Památkáři z ministerstva ale loni rozhodli, že dům by se bourat neměl.

Majitel domu, který chce nový objekt stavět, se proti jejich rozhodnutí odvolal, a proto se projektem zabývala rozkladová komise ministryně kultury. Po roce a půl se příprava stavby vrací zase na začátek.

Ministerstvo kultury ruší závazné stanovisko magistrátního odboru památkové péče ze dne 15. prosince 2011 a věc správnímu orgánu prvního stupně, tedy tomuto odboru, vrací, řekla ČTK mluvčí ministerstva Lenka Brandtová. Proti rozhodnutí nelze podat řádný opravný prostředek.

Projekt Novomlýnská brána by měl zakončit Revoluční ulici a stát se jakousi branou do středu města směrem od řeky. Objemnou stavbu, která počítá s demolicí novorenesančního, dnes zdevastovaného domu a zakomponováním nízkého barokního domku, navrhuje ateliér DaM, který investor vybral v malé, vyzvané soutěži. "Na projektu zatím nic neměníme, nejsme ještě dohodnuti s investorem," řekl ČTK Petr Burian z ateliéru, který pokračuje v přípravě projektu.

Majitel pozemku a domu počítá podle dřívějších informací s investicí 250 milionů korun. Dům by měl mít více funkcí, počítá se především s obchody, kancelářemi a parkovacími místy, investor nevylučuje to, že by v něm mohlo být i více bytů.Související články: 

Zadejte komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

*