Nový diskuzní cyklus BIM ve stavebnictví 2021

Otázka „Co je to BIM?“ již v pondělí 3. května 2021 od 15:00 on-line z Nadace ABF zahajuje nový diskusní cyklus BIM ve stavebnictví 2021. Cyklus BIM ve stavebnictví 2021 pořádá Nadace pro rozvoj architektury a stavitelství v rámci České stavební akademie ve spolupráci s MPO, Českou agenturou pro standardizaci, SPS, a dalšími profesními institucemi, orgány veřejné a státní správy.

Otázky kolem digitalizace aktuálně velmi intenzivně rezonují v celé společnosti. Digitalizace a BIM je skloňováno a používáno i ve slovníku politiků, úředníků, architektů, projektantů, investorů i stavbařů téměř každý den. Diskusní cyklus je forma, která umožňuje diskuzi a hledání odpovědí na základní otázky, kterými jsou: Co je to BIM? Co jsou to digitální a informační model? Jak se liší? Jak bude fungovat BIM ve stavebním řízení? Jak zavést BIM do organizace? Proč má digitální transformace smysl? Je společné datové prostředí opravdu společné? 

Každý o BIM něco zaslechl, informace i názory se různí. Proto je připraven cyklus pravidelných diskusních setkání, kde bude prostor pojmy srozumitelně popsat, o nich diskutovat a hledat společnou řeč i se zástupci investorů, projektantů, stavebních dodavatelů a dalších subjektů podílejících se na přípravě i realizaci stavebním procesu a setkávající se s pojmem BIM v teorii i praxi.

I Vy můžete sledovat, diskutovat, prezentovat svoje názory a zkušenosti.

pořadatel: Nadace pro rozvoj architektury a stavitelství
místo: Nadace ABF, Václavské nám. 31, Praha 1
čas: 15.00 – 17.00 hod. / vždy v pondělí on-line přenos na kanále ABF stream

Odborným garantem cyklu diskuzí je Nadace ABF, MPO a ČAS.

HARMONOGRAM
3. 5. 2021 – Co je to BIM? 
17. 5. 2021 – Co jsou to digitální model a informační model? Jak se liší?
31. 5. 2021 – Jak bude fungovat BIM v digitálním stavebním řízení?
14. 6. 2021 – Jak zavést BIM do organizace? Proč má digitální transformace smysl? 28. 6. 2021 “ Společné datové prostředí. Opravdu společné?

Registrace účastníků diskusních setkání je na emailu vzdelavaní@abf-nadace.cz

Více informací na webu www.stavebniakademie.cz.

podle podkladů pořadatele

Zadejte komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

*