Nový odbor hlídající středočeské zakázky začne fungovat od května

(ČTK) – Nový odbor krajského úřadu, který bude dohlížet na všechny zakázky financované Středočeským krajem, začne fungovat od května. Novinářům to  řekl ředitel krajského úřadu Zdeněk Štětina. Kraj si od opatření slibuje důraznější kontrolu svých projektů.

"Uděláme zvlášť odbor investic, který bude hlavou všech. Ti, co tam budou pracovat, budou ručit za to, že když se něco vysoutěží, tak se to také postaví v řádné kvalitě. Jakékoli vícepráce nebo méněpráce by měly být projednávány předem na radě, ne abychom to řešili po roce a půl," uvedl hejtman Josef Řihák (ČSSD). Odpovědnost bude podle něj na konkrétním úředníkovi, který bude za prohřešky rušit minimálně čtyřmi platy.

Dosavadní systém, kdy například stavbu školy kontroluje pedagog a opravu muzea odborník na kulturu, se podle vedení kraje neosvědčil. "Stavbu by neměl přebírat učitel, ale stavební inženýr," podotkl hejtman.

Podle Štětiny nebude zřízení investičního odboru znamenat nábor nových úředníků. Celkový počet zaměstnanců úřadu se nezmění a budou jen někteří přesunuti mezi odděleními. Kolik lidí bude v novém odboru pracovat, zatím není známo. "Padesát určitě ne," uvedl Štětina. Na celém krajském úřadu je nyní zaměstnáno 680 lidí, dříve to bylo přes 700. Tabulkově má úřad podle Štětiny ještě o deset míst více.

Zadejte komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

*