Nový park Skleněnka v Hradci Králové

(ČTK) – V centru Hradce Králové vznikl nový park Skleněnka, jeho vybudování stálo zhruba 4 milióny korun. V dalších letech chce radnice dokončit druhou etapu budování parku, aby si přes něj mohli lidé zkrátit cestu k autobusovému terminálu. ČTK to řekl náměstek hradeckého primátora Jindřich Vedlich. Autorem architektonického konceptu je UrbaPlan (doplněno Stavbaweb).


Park Skleněnka vznikl v dosud neudržovaném vnitrobloku domů nedaleko obchodního domu Tesco. „Lidé v parku najdou kromě upravené zeleně také hřiště na petanque, hřiště pro děti, lavičky či malý výběh pro psy,“ řekl Vedlich. Podle Vedlicha radnice vybudování parku rozdělila na dvě etapy, protože v druhé části se dosud nepodařilo vypořádat pozemkové vztahy. „Proto zatím není možné plánované propojení Hořické a Dukelské ulice, které by usnadnilo pohyb chodců v centru města,“ řekl náměstek.

Vznik parku v těchto místech navrhl již architekt Josef Gočár, projekt na vybudování parku se znovu objevil v 80. letech. „V roce 2005 byla vypracovaná nová ideová studie, následně jsme projekt rozdělili na dvě etapy,“ řekl Vedlich, podle kterého budou v dohledné době lokalitu parku sledovat strážníci městské policie prostřednictvím kamerového systému.


Související články: 

Zadejte komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

*