Nový pavilon |T| na českobudějovickém výstavišti

Autorem projektu je Atelier 8000.


Investor: Výstaviště České Budějovice a.s.
Generální projektant: Atelier 8000 spol. s r.o. České Budějovice
Dodavatel stavby: Sdružení HOCHTIEF – VOKD,
vedoucí sdružení HOCHTIEF CZ, a. s.
Termín zahájení stavby: říjen 2010
Termín dokončení stavby: červenec 2011
Zastavěná plocha: 6050 m2
Obestavěný prostor: 67 183 m3
Investiční náklady: 187,9 mil. Kč

 

 


(ČTK) – V areálu českobudějovického výstaviště přibude nový víceúčelový pavilon. Nová budova s označením T bude stát severně od pavilonu Z, s nímž bude propojena. Podle projektanta Jiřího Stříteckého je zajímavý zejména svou polyfunkčností. Prostor bude možné rozdělit nafukovacímu stěnami na menší salonky. Konat se v něm budou plesy i sportovní akce, bude v něm několik sportovních hřišť, popsal.
Výstavbou nového objektu za téměř 188 milionů korun se zvýší kapacita krytých výstavních ploch. Výstaviště se bude moci rozvíjet i v oblasti kulturně-společenských a sportovních aktivit. ČTK o tom informovala Naďa Schubertová ze společnosti Výstaviště České Budějovice.

V říjnu se začalo s demolicemi stávajících objektů a zpevněných ploch, budou také přeloženy inženýrské sítě a připraveno staveniště. Nový objekt by měl podle návrhu českobudějovické společnosti Atelier 8000 by měl být hotov příští rok v červenci. Nové budou i zpevněné plochy a komunikace.
Akce se v areálu výstaviště pořádají od roku 1960, kdy se tam konaly regionální zemědělské výstavy. K tradičním akcím patří zemědělský veletrh Země živitelka nebo výstava pro kutily a zahrádkáře Hobby. V roce 1994 bylo výstaviště privatizováno.
Na začátku 90. let výstaviště pořádalo jednu výstavní akci ročně, loni už jich bylo 12. Kromě toho je areál využíván k dalším aktivitám v rámci pronájmu. V posledních letech stoupl zájem o využívání zrekonstruovaného víceúčelového pavilonu Z pro pořádání plesů, konferencí, kulturních a firemních akcí.
Loni Výstaviště České Budějovice vykázalo zisk 15,4 milionu korun. Výsledek hospodaření je podle výroční zprávy společnosti srovnatelný s lety 2008 i 2007. Loni firma investovala 13,1 milionu korun, nechala například zrekonstruovat jižní část pavilonu B1 a přistavit vstupní vestibul pavilonu Z.

 

 

Zadejte komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

*