Nový sál Forum Karlín unese hodně

V kulturní a společenské hale nového projektu Forum Karlín, který vyrůstá v Praze 8 a je těsně před svým dokončením, byl instalován nejmodernější závěsný systém tzv. rigging s extrémně vysokou nosností. Možnost instalovat a zavěsit zde až 180 tun nabízí široké využití i pro ty nejnáročnější programové prvky a dekorace.V kulturní a společenské hale nového projektu Forum Karlín, který vyrůstá v Praze 8 a je těsně před svým dokončením, byl instalován nejmodernější závěsný systém tzv. rigging s extrémně vysokou nosností. Možnost instalovat a zavěsit zde až 180 tun nabízí široké využití i pro ty nejnáročnější programové prvky a dekorace.

Flexibilita prostor a inteligentní technologie použité ve Foru Karlín jej předurčují pro pořádání nejrůznějších typů akcí – od komorních workshopů, přes divadelní představení, společenské plesy a koncerty až po velké konference. Stropní závěsný systém tzv. rigging umocňuje multifunkční charakter haly – umožňuje totiž instalaci techniky či dekorací kdekoliv v prostoru sálu, a to až do výšky 10 m, a jeho celkové maximální zatížení činí 180 tun. Rigging má dostatečné hustý rastr (rigging plot 4,2 x 1,9 m) a jedno rastrové pole unese až 30 tun.
„Na velikost a kapacitu společenské haly Forum Karlín je to více než nadstandardní technologické řešení, srovnatelné s výrazně většími prostory kulturních sálů a hal nejen u nás, ale i v zahraničí,“ říká Ondřej Špalek, ředitel společnosti Forum Karlín. Využití rigging plotu je i vzhledem ke komfortnímu a bezpečnému přístupu pomocí obslužných látek ideální i pro pohyblivé části těžké techniky či objemných dekorací.

Forum Karlín je nový administrativně-společenský projekt v pražské čtvrti Karlín. Jeho součástí je víceúčelová hala s kapacitou 3 000 míst poskytující flexibilní zázemí pro všechny druhy kulturních, společenských a vzdělávacích akcí. Projekt tvoří nejmodernější mediální newsroom vydavatelství Economia v rekonstruovaných prostorách historického objektu, kde byly od roku 1908 vyráběny moderní parní kotle pro celé Rakousko-Uhersko. Další částí projektu je osmipodlažní novostavba zahrnující 9 500 m2 moderních kancelářských ploch. Nová budova nabízí šest podlaží kanceláří nejvyšší kvality ve druhém až sedmém patře. Součástí tří podlaží jsou také terasy, vrchní patra navíc nabízí pozoruhodné výhledy do okolí. Stavební práce zde byly zahájeny v srpnu 2012 a jejich dokončení je naplánováno na jaro roku 2014.
Na celkovém architektonickém řešení projektu Forum Karlín se výraznou měrou podílel španělský architekt Ricardo Bofill. Spoluautorem projektu je ateliér AED project (doplněno Stavbaweb).
tisková zpráva

Související články:
Kancelářský projekt Vision Park Karlín 4.4.2013
 

Zadejte komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

*