Nový stadion v Bordeaux

V Bordeaux se začal stavět fotbalový stadion pro Euro 2016 podle projketu ateliéru Herzog & de Meuron.(ČTK) – V jihofrancouzském Bordeaux se začal stavět nový fotbalový stadion podle návrhu světoznámé architektonické dvojice Herzog & de Meuron, který by si měl premiéru odbýt během fotbalového mistrovství Evropy v roce 2016. Informovali o tom architekti na svých internetových stránkách. Stadion bude díky solárním panelům energeticky soběstačný a měl by se stát domovem prvoligového týmu Girondins.

Návrh švýcarských architektů počítá s tribunou pro více než 43.000 diváků, kterou bude krýt otevřená střecha nesená stovkami štíhlých sloupů. Stavba, která vznikne v parku okrajové čtvrti Lac, by tak přes svou velikost neměla působit příliš mohutně.

Architekti Jacques Herzog a Pierre de Meuron pracují ve společném ateliéru od roku 1978. Světovou proslulost jim v 90. letech přinesl projekt přestavby staré londýnské elektrárny na centrum současného umění Tate Modern. V posledních letech podle jejich plánů vznikla například fotbalová Allianz Arena v Mnichově s pláštěm z gumových "polštářů" nebo olympijský stadion zvaný Ptačí hnízdo v Pekingu.
 


Le nouveau stade de Bordeaux by villedebordeaux

Zadejte komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

*