Nový terminál Jihočeského letiště s obklady RAKO

Nový terminál Letiště České Budějovice odpovídá svými rozměry téměř polovině nedalekého náměstí v Českých Budějovicích. Jeho rozlehlé podlahové plochy pokryly velkoformátové dlaždice RAKO ze série Taurus Granit, které vydrží i vysokou frekvenci pohybu v letištní hale. Letiště nyní prochází zkušebním provozem, v budoucnu přivítá i mezinárodní obchodní lety.

Historie letiště
Založení letiště 6,5 kilometrů jihozápadně od centra Českých Budějovic se datuje již roku 1937. Původně šlo o vojenské letiště, které ještě v době katastrofálních povodní roku 2002 sehrálo významnou úlohu coby koordinační středisko a základna vrtulníků. Po roce 2006 se začala psát nová kapitola v jeho historii – stalo se letištěm civilním. Díky výstavbě nového terminálu s rozměry 50 x 100 m má nyní ambice stát se letištěm s mezinárodní přepravou pasažérů.

Jednoduchost a účelnost terminálu

Zcela nový terminál bude od roku 2021 zajišťovat odbavení cestujících ze zahraničí a do zahraničí. Terminál, připomínající vzhledem a vybavením obdobné prostory letišť v Pardubicích nebo Brně, byl dokončen v létě minulého roku. Jeho vzhled je jednoduchý a účelný, což odpovídá funkčnímu vzhledu leteckých staveb i trendům v oblasti veřejných budov.

Základní krytina, velkoformátové dlaždice Taurus Granit formátu 60 x 60 a 30 x 60 cm v odstínu 76 Nordic šedá, spojuje podlahovou plochu celého terminálu. S ohledem na vysokou frekvenci pohybu v letištní hale byla při výběru keramických dlaždic důležitým parametrem mechanická odolnost, hygienická nezávadnost, nehořlavost a snadná čistitelnost. Vysoce slinuté neglazované dlaždice odolávají extrémním nárokům velmi dobře a nemají z pohledu povrchového opotřebení prakticky žádné omezení.

Podlaha odolá vysokému namáhání
Architekt navrhl dlaždice RAKO ze série Taurus jak pro samotnou odbavovací halu, tak pro přilehlé prostory, například toalety. Jde o vysoce slinuté neglazované dlaždice určené především k obkladům podlah, které jsou vystaveny vysokému až extrémnímu mechanickému namáhání, obrusu a znečištění. V praxi se uplatňují v potravinářských a chemických provozech, ale také v nákupních centrech, v restauracích, správních budovách nebo autosalonech.

Dodávky výrobků RAKO a služeb bez omezení
Prodejní a projektový tým je schopen zákazníkům poskytnout požadovaný servis včetně dodání vzorků. Po dohodě se zákazníky se snaží vyhovět všem požadavkům v rámci současných možností a za dodržení všech předepsaných bezpečnostních opatření.
Výrobní závody pokračují ve výrobě bez přerušení, zpracováváme více než 96 % vlastních surovin a zbývající suroviny z externích zdrojů máme skladem k dispozici na několik měsíců výroby.
Aktuální informace pro zákazníky s ohledem na nemoc Covid 19

Kontakty projektový tým RAKO
Kontakty obchodní zástupci

podle podkladů společnosti LASSELSBERGER

Zadejte komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

*