Nový územní plán Kladna

V Kladně budou ve středu 25. 4. večer mimořádně jednat o územním plánu.
Jednání zastupitelstva začne až ve 20:00. Pozdní začátek je kvůli tomu, aby se tam mohli dostavit obyvatelé, kteří na ranní jednání chodit nemohou, a aby měli zastupitelé dostatek času si projít všechny připomínky k územnímu plánu.
Koncept územního plánu počítá například se zmenšením průmyslových zón, mimo jiné má řešit problémy s dopravou ve městě vybudováním průtahu areálem bývalé Poldi. Podstatná změna se prý bude týkat možnosti umístění staveb na pozemky, protože by město chtělo regulovat, kolik plochy budou moct majitelé pozemků zastavět. Územní plán by měl údajně zabránit další výstavbě v sídlištích nebo umožnit výstavbu rodinných domů po odtěžení haldy u čtvrti Švermov.


Kladno 19. dubna (ČTK) –
Kladenští zastupitelé se ve středu večer mimořádně sejdou kvůli projednávání územního plánu města. Na jednání budou hlasovat o připomínkách ke konceptu plánu a pokynech ke zpracování závěrečného návrhu. ČTK to řekl primátor Dan Jiránek (ODS). Původně měl být návrh územního plánu schválen už v dubnu. Protože do něj ale musejí úředníci zapracovat kolem 120 připomínek, tak bude schvalován až na konci roku. Závěrečnou verzi dokumentu má mít největší středočeské město připravenou v roce 2013.

Jednání zastupitelstva začne až ve 20:00, obvykle přitom politici jednají od 8:00. Podle Jiránka je pozdní začátek kvůli tomu, aby se tam mohli dostavit obyvatelé, kteří na ranní jednání chodit nemohou, a aby měli zastupitelé dostatek času si projít všechny připomínky k územnímu plánu. Proto o tom údajně nejednali tento týden, kdy bylo na programu řádné jednání. "Myslíme si, že by nebylo vhodné předkládat ten územní plán v nějaké zkrácené lhůtě. Připomínek je tam velké množství a zastupitelé mají mít možnost si to prostudovat," řekl Jiránek.

Primátor připustil, že se v konceptu územního plánu objevily chyby, které je potřeba na zastupitelstvu kromě připomínek odstranit. "Budou vydány pokyny, jak se má koncept přepracovat, aby z toho byl návrh, který se bude městu více líbit," dodal Jiránek. Nový územní plán město pořídí za cenu kolem dvou milionů korun. Relativně nízkou pořizovací cenu dokumentu, kvůli které je prý materiál nekvalitní, i některé návrhy v něm kritizuje opozice i některá občanská sdružení.

Nový stavební zákon městům nařizuje vyhotovit územní plán do roku 2015. Ve Středočeském kraji se s tímto dokumentem patrně nejdál dostali v Berouně, kde nový územní plán počítá se změnami zejména dopravního systému. Pokud bude schválen, tak zřejmě začne platit letos v létě.

Doplněno Stavbaweb:
Územní plány města Kladna a související dokumenty naleznete
zde.
 

Zadejte komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

*