Nový vestibul metra Křižíkova

Pro výstavu s názvem VESTIBUL METRA = PROSTOR PRO PRAŽANY navrhli architekti studia Chybík + Krištof vestibul metra Křižíkova. V rámci výstavy bude projekt představen u vestibulu metra Nádraží Holešovice až do 27. 7. 2018. Společným cílem je prezentace nových možností zapojení vestibulů metra do městského života tak, aby plnily nejen dopravní, ale i občanskou roli.

„Při tvorbě nového vestibulu stanice metra Křižíkova v pražském Karlíně jsme pracovali se třemi výraznými motivy. První byl odkaz Františka Křižíka, který v lokalitě dlouhá léta působil. Jeho práce se světlem je v moderní formě zakomponována do interiéru i exteriéru stanice. Druhým motivem je volba geometrie, která není bariérou v území, ale spíše pozvolně gradující krajinou, která je v letních měsících využitelná jako veřejná terasa/zahrada. Poslední, ale zato nejvýraznější součástí návrhu je koncepce intenzivní zeleně, která vytváří spolu se stávajícími stromy lokální klimatické zlepšení,“ popisuje projekt jeden ze zakladatelů studia Ondřej Chybík.

Projekt byl prezentován již ve středu 20. 6. 2018 v rámci workshopu, který se uskutečnil v Centru architektury a městského plánování města Prahy CAMP. Zde mimo jiné představilo své projekty zástupcům Karlín Group, Ungelt Group a politické reprezentaci města Prahy také dalších pět studií, a to na základě výzvy Centra pro středoevropskou architekturu CCEA MOBA ve spolupráci s Dopravním podnikem hlavního města Prahy.
tisková zpráva

Zadejte komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

*