Novým ředitelem pražského IPR je architekt Petr Hlaváček

(ČTK) – Pražský institutu plánování a rozvoje (IPR) má nového ředitele. Stal se jím architekt Petr Hlaváček (1961). Jeho jmenování 24. února 2015 schválili pražští radní. Hlaváček nahradil ve funkci Tomáše Ctibora, který byl odvolán na konci loňského roku. Od 1. ledna byla v čele IPR architektka Pavla Melková, která byla pověřena vedením organizace. Do funkce nastoupí Hlaváček od 1. března.

Novým ředitelem IPR Praha se stal architekt Petr Hlaváček, současný proděkan Fakulty architektury ČVUT (zdroj foto: IPR/Facebook)
Do výběrového řízení na ředitele IPR se přihlásilo celkem 11 uchazečů. Mezi nimi byli například bývalý ředitel kanceláře exprimátora Tomáše Hudečka (exTOP 09) Ondřej Boháč nebo Bořek Votava, bývalý ředitel Útvaru rozvoje města (URM). URM byl za minulého vedení transformován do IPR.

Architekt Hlaváček vystudoval fakultu architektury ČVUT, kde nyní působí jako pedagog. Podle webu ČVUT je proděkan pro rozvoj a výstavbu.

Jakým způsobem se změní fungování IPR, budou v týdnu řešit na společné schůzce Hlaváček s náměstkem primátorky Matějem Stropnickým (Trojkoalice). IPR bylo v minulosti například opozičními zastupiteli vyčítáno, že řeší příliš mnoho věcí najednou. To by se mohlo změnit. "Rozhodně nebudeme chtít dělat všechno, ale jen to, co je třeba," uvedl Hlaváček. Institut by měl být rovněž otevřenější lidem.

Ctibora současní radní odvolali na konci loňského roku kvůli údajným pochybením v souvislosti s vyřízením námitek ministerstva pro místní rozvoj (MMR) k pražským stavebním předpisům.

IPR vznikl transformací z Útvaru rozvoje města za primátora Hudečka. Institut má za úkol připravit nový územní plán a plánovat rozvoj města. Rozpočet IPR je ročně v řádu několika set milionů korun.

Zadejte komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

*