O revitalizaci Tyršových sadů se definitivně rozhodne 7. června

Tyršovy sady v Pardubicích
Soutěž na urbanistické a architektonické řešení Tyršových sadů : 2002
Vítězný návrh: Atelier Zahrada nad Metují / Tomáš Jiránek
Spoluautoři: A. Jiránková, M. Lehmann, M. Turba, J. Vyškovský
Projekt: 2010-2011
Hlavní projektant: New Visit, s.r.o., Tomáš Jiránek – hlavní architekt
Spoluautoři: Marek Lehmann,  Vlastimil Koupal
(doplněno Stavbaweb)

  Revitalizace Tyršových sadů - Podzámeckého parku  v Pardubicích (zdroj: New visit)
Pardubice 4. června (ČTK) – Mimořádné zastupitelstvo ve čtvrtek 7. června nejspíš už definitivně rozhodne o tom, zda opravit nebo neopravit Tyršovy sady v Pardubicích. Město chce na opravy sadů za 83 milionů korun čerpat evropské dotace a další zdržení si nemůže dovolit. Projekt má řadu zastánců i kritiků. Zastupitelstvo se mimořádně koná v Hudebním sále radnice. Zasedací pořádek sálu bude upraven tak, aby se mohlo zúčastnit co nejvíce zájemců z řad veřejnosti.

"Jsem přesvědčen o tom, že pokud se nám podaří připravovaný projekt zrealizovat, lidé výsledek ocení a začnou park intenzivně využívat. Doufám, že kolegové ze zastupitelstva zvednou ruku pro to, že můžeme v projektu pokračovat a dotáhnout ho ke zdárnému konci," uvedl primátorčin náměstek František Brendl (Pardubáci), který má projekt na starosti.

Projekt opravy parku má řadu odpůrců, a to zejména kvůli kácení stromů v a také kvůli ceně projektu. Například v polovině května protestovaly dvě stovky lidí před pardubickou radnicí kvůli vysoké ceně projektu. Symbolem protestů se staly lavičky; jedna má vyjít téměř na 69.000 korun. Už před tím lidé protestovali proti kácení stromů.

Město chce na stavbu použít evropské dotace, které jsou časově omezené. Aby radnice splnila podmínky přidělení peněz, musí tři čtvrtiny z dotace vyčerpat do poloviny roku 2013. Aby se termíny stihly, musí se začít stavět letos v létě. "Věřím tomu, že se vše stihne. Je ale pravda, že času zbývá velmi málo," uvedl Brendl.

Oprava Tyršových sadů vzbuzuje emoce delší dobu. Na protest proti kácení vznikl kalendář aktů, konaly se happeningy a vzniklo několik petic s tisíci podpisy.

Doplněno Stavbaweb:
Jak budou Tyršovy sady vypadat?
– Podrobný projekt revitalizace, současný stav i návrh najdete na stránkách města Pardubice zde.

Související články:

Revitalizace Tyršových sadů - Podzámeckého parku  v Pardubicích (zdroj: New visit)
 

Zadejte komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

*