Obchodní dům Letmo

Na místě vyhořelého kasina v Brně byl 1. května otevřen obchodní dům. Autorem projektu obchodního centra je společnost IKA Brno, s.r.o. (doplněno Stavbaweb).


(ČTK) –
Na místě vyhořelého kasina naproti hlavnímu nádraží v Brně, nazývaného místními "Dům hrůzy", byl otevřen obchodní dům Letmo. Oprava budovy zničené ohněm v roce 2002 stála přes 300 milionů korun, řekl ČTK šéf developerské firmy IFM Group Zdeněk Filípek. První zákazníci mohou letmo navštívit ve čtvrtek, zatím je obsazeno zhruba 60 procent všech obchodů.Dům má dvě podzemní a osm nadzemních podlaží. Obchody v domě se budou zaplňovat postupně, poslední tři patra totiž ještě teprve čekají na kolaudaci. Podle investora bude na konci prázdnin bude Letmo obsazeno zhruba z 85 procent. V nejvyšším patře se podle Filípka později možná objeví plošiny s dalekohledy, které umožní výhled do okolí.

Fasáda nového domu vzbudila u mnoha místních obyvatel ohlasy všeho druhu. Je bílá s nepravidelně tvarovanými velkými okny. "Vybírali jsme z mnoha návrhů. Nakonec jsme chtěli něco, co zaujme," uvedl Filípek. Oprava požárem poničené a zchátralé budovy byla ovšem podle něj složitá především kvůli právním závazkům k domu.

V obchodním domě byl také odhalen památník hrdinského činu dvou hasičů, kteří se během požáru kasina v lednu 2002 pokusili zachránit krupiéra ohněm uvězněného v budově. Ovšem oba hasiči i krupiér se nakonec stali oběťmi požáru. "K této budově se vztahuje pohnutá historie. Hasiči během požáru dostali zprávu, že jeden ze zaměstnanců nenašel cestu ven, takže se ho snažili vyhledat a zachránit. Bohužel kvůli intenzitě požáru tu položili život," řekl Petr Oháňka z Hasičského záchranného sboru.

www.ocletmo.cz

Související články:

 

Zadejte komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

*