Oblé tvárnice Ronde Block

Při projektování rodinných domů se architekt nemůže omezovat pouze na návrh samotné stavby. Každý dům je zasazen do určitého kontextu, který by neměl být opomíjen.  Součástí úvahy při výstavbě domu by mělo být i adekvátní oplocení daného pozemku. Pokud investor touží po klidu a potřebuje se od svého okolí odstřihnout, je vhodné volit klasickou zeď. I když úplně klasická být nemusí. Zeď oddělující majitele pozemku do okolního světa je tím prvním co upoutá každého kolemjdoucího. Proč tedy nesáhnout po zajímavé formě jinak běžných betonových tvarovek?

Oblé tvárnice Ronde Block od českého výrobce betonových komponentů Presbeton umožňují výstavbu nejen rovných zdí, ale i vlnitých a zaoblených ploch. A ačkoliv povinnou výbavou každého zednického mistra je vodováha s rovnací šňůrou pro dokonale rovné zdi, ne vždy je nutné být v zajetí pravoúhlé geometrie. Oblé hrany a organické tvary působí zajímavým osvěžujícím dojmem, který upoutá na první pohled. Tvárnice Ronde Block se primárně využívají při stavbě plotů a zídek, nicméně je možné je použit i v samotné zahradě při tvorbě různých zákoutí.

Snadná údržba a dlouhá životnost
Výstavba plotů a zídek z betonových tvarovek je v posledních letech velmi populární. Důvod je nasnadě. Beton patří k jednomu z nejtrvanlivějších materiálů, který snadno odolá místnímu proměnlivému počasí a teplotním výkyvům. Na rozdíl od dřevěných plotů nepotřebuje téměř žádnou pravidelnou údržbu.

Oblé tvarovky pro rychlejší výstavbu
Tvárnice Ronde Block navíc vynikají jednoduchou výstavbou. Ta se provádí na vazbu klasicky lepením s minimální spárou na mrazuvzdorné lepidlo. Další možností je spojení jednotlivých tvarovek suchou výstavbou, pomocí speciálních betonových kroužků. Z důvodu vyrovnání případných nerovností základového pásu se první vrstva tvarovek ukládá do maltového lože. Ostatní vrstvy je pak možné spojovat dvěma výše uvedenými způsoby, tj. lepením nebo pomocí kroužků. Díky tvarovému řešení tvárnic se svislé spáry spojovacím materiálem nevyplňují. Ukončující, tzn. poslední vrstva tvárnic a zákrytové desky musí být přilepeny. Stěny musí být vždy ukončeny přibetonovaným sloupkem s vloženou výztuží.Obdobně musí být provedeno také ukončení v místě branky nebo v místě plotových výplní. Díky tvarovému řešení, designu, přesnosti tvárnic a způsobu kontaktního spojování se neprovádí dodatečné spárování ani žádné jiné kroky pro dosažení finálního vzhledu zdiva., čímž se značně urychlí a usnadní realizace zdí.

podle podkladů společnosti Presbeton


 

Zadejte komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

*