Oborový souhrn stavebnictví 2. 8. 2012

Výběr ze souhrnu ČTK

09:24 Stará zákonná úprava soudního přezkoumávání územních plánů a dalších opatření obecné povahy se neprotivila ústavě. Proto dnes Ústavní soud (ÚS) zamítl návrh Nejvyššího správního soudu (NSS) na zpětné vyslovení protiústavnosti části soudního řádu správního ve znění před poslední novelizací. Zákon po loňské novele doznal řadu změn, zmizela i většina vytýkaných nedostatků.

10:17 Ceny bytů a rodinných domů na Slovensku v druhém letošním čtvrtletí pokračovaly v dlouhodobém poklesu, dostaly se na pětileté minimum. Informovala o tom dnes centrální banka, která pro nejbližší období výraznější obrat na trhu nepředpokládá. Bydlení zlevňuje i v Česku.
Dock 01
13:03 Developerské společnosti Crestyl a UBM zahájily na rozhraní pražské Libně, Holešovic a Karlína výstavbu nové kancelářské budovy s názvem Dock 01. Investice bude činit zhruba půl miliardy korun. Oznámili to dnes stavitelé.
 obr dock 01
Kancelářský komplex v Moskvě

15:19 Finanční skupina PPF nejbohatšího Čecha Petra Kellnera získala územní rozhodnutí ke stavbě největšího kancelářského komplexu v Moskvě. První část projektu, 112 000 m2 za zhruba 200 milionů eur (přes pět miliard korun), má být dokončena do roku 2013, uvedl dnes server Týden.cz. Všechny budovy mají mít po dokončení celkovou plochu 430 000 m2.
 


15:23 Údajně jeden z nejkvalitnějších skateparků v ČR získali mladí lidé v Klatovech. Na konci města v Plánické ulici, poblíž BMX areálu, vyrostl po několika letech příprav areál za 5,6 milionu korun. Lidé z okolních domů se obávali hluku ve své čtvrti a sepsali i petici. Radnice nechala vypracovat hlukovou studii, vedení města slibuje dodržení všech podmínek, které souvisí s tímto provozem. Provozní řád počítá mimo jiné s tím, že v létě provoz skateparku skončí v 21:00.

15:32 První lyžařské středisko ve střední části Krušných hor se dočkalo lanovky. Nevyhlášenou, ale médii sledovanou soutěž nakonec nevyhrála dvě větší střediska Bouřňák a Telnice, nýbrž na rodiny orientované Klíny na Mostecku. V Klínech se během letošního léta rozšiřují i sjezdovky, zasněžování a osvětlení tak, aby vznikl souvislý úsek se 750 metrů dlouhou sjezdovkou, vhodný i pro večerní lyžování. I se stavbou sportovní haly vyjdou úpravy na víc než 80 milionů korun, řekl ČTK provozovatel střediska Josef Dlouhý. Velkou část si musely Klíny půjčit.

 

 

Vzhledem k dovoleným v týdnu od 6. 8. budeme další souhrny publikovat až od 13. 8. 2012. redakce stavbwebu
 

Zadejte komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

*