Obytný soubor Pod Petrovem A a B

Obytný soubor Pod Petrovem A a B, realizovaný v posledních několika letech developerskou společností Komfort, je dokončen. Slavnostní otevření bloku B, a tím i dokončení areálu, se uskutečnilo 25. května 2017. Projekt, jehož autorem je brněnská kancelář Atelier Habina, je umístěn mezi ulicemi Kopečná a Jircháře. Nový domov ve Starém Brně našli lidé v celkem 99 bytech. V nabídce jsou byty I. kategorie v provedeních 1+kk až 4+kk. Dále se v souboru nachází 4 nebytové jednotky a 122 garážových stání.

Obytný soubor se nachází na úpatí kopce pod katedrálou svatého Petra a Pavla, ve čtvrti prodchnuté historií, v dřívějším prostředí proslulých veselých hospůdek a nevěstinců. Obytný soubor Pod Petrovem A a B vyplnil chybějící části městské zástavby a vrátil specifickému místu ucelený ráz. Jeho dva bloky obnovily původní uliční síť včetně prostoru zaniklé ulice Mondscheinovy, který spojuje ulici Jircháře a Kopečnou.

Výzvou byla nejen architektura pro výjimečnou brněnskou lokalitu na hranici památkové zóny, ale i vlastní realizace staveb. „Zakládání budovy A bylo technicky náročné. Kolmá podzemní stěna z ulice Kopečné na výšku tří podlaží a téměř dvě podlaží založená pod úrovní hranice spodních vod vyžadovaly náročné technické řešení, které jsme však zvládli bez vážných problémů,“ uvedl Pavel Krejčí za developerskou a zároveň stavební společnost KOMFORT.

Soubor se skládá z bloku A a B. Každá ze staveb je specifická. „Chtěl jsem, aby blok A, dům pevně spojený s jasnou uliční strukturou, měl explicitnější geometrický řád, pravidelnější a ukázněnější výraz – blok B je jeho mladší, trochu bohémštější bratr. Má výrazně volnější půdorysnou stopu s logickým dopadem na architekturu,“ líčí charakter budov Martin Habina a dodává: „Jsem rád, že jsme měli možnost realizovat plastickou operaci chybějící městské tkáně i něco přinést k tématu rezidenčních staveb v centru Brna.“ Soubor rezonuje s okolní zástavbou a cíleně k tomu užívá i svou úspornou materiálovou škálu: „Zelený obklad u vstupu do Jirchářů reaguje na pěkné portály protějšího domu,“ doplňuje například Habina.

Obytný soubor Pod Petrovem A a B představuje v pořadí již pátou společnou realizaci Atelieru Habina a společnosti KOMFORT.
www.podpetrovem.cz
tisková zpráva, Stavbaweb

Zadejte komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

*