OC Arkády Hradec Králové a fotbalový stadion Malšovická aréna

MfD: Stadion a nákupní centrum v Hradci mají územní rozhodnutí
Autorem architektonického konceptu nákupního centra i fotbalového stadionu je ateliér Casua (doplněno Stavbaweb).

Malšovická aréna (autor: Casua) Malšovická aréna (autor: Casua)
Arkády Hradec Králové, pohled od Gočárova okruhu ( autor: Casua, ECE Projektmanagement Praha)
(ČTK) – Téměř pět let připravovaný obří projekt výstavby nákupního centra a nového fotbalového stadionu v Hradci Králové získal územní rozhodnutí. Zatím je nepravomocné, odpůrci projektu se proti územnímu rozhodnutí mohou odvolat ke krajskému úřadu. Uvedla to včerejší Mladá fronta Dnes v příloze pro hradecký kraj. Hodnota projektu je podle odhadů kolem tří miliard korun.O územní rozhodnutí žádají společně radnice a developerská firma ECE. Od města má koupit pozemky pro své nákupní centrum Arkády. Město si pak postaví nový stadion. Vše má vyrůst na místě a v okolí současného malšovického stadionu zvaného "Pod lízátky".

Odpůrci výstavby zatím dali proti stavbě přes 220 námitek, ale stavební úřad jim je zamítl. Většina námitek poukazovala zejména na zhoršení dopravní situace a ovzduší v okolí. Pokud by další řízení šlo hladce, není vyloučeno, že by se nový stadion mohl začít stavět už letos. O stavební povolení na stadion a obchodní centrum už budou město a ECE žádat samostatně.

Proti původním plánům projekt podle informací ČTK již nabral několikaleté zpoždění. Při představování projektu v roce 2008 firma ECE slibovala, že fotbalová aréna bude v provozu v roce 2011 a celý areál o rok později.

Doplněno Stavbaweb:
Architektonický koncept:
Arkády Hradec Králové: Casua
Malšovická aréna: Casua
Aupark Hradec Králové

Aupark Hradec Králové (autor projektu: Helika) Aupark Hradec Králové (autor projektu: Helika)

Další velké nákupní centrum za téměř dvě miliardy korun má v Hradci Králové vyrůst v lokalitě Koruna poblíž vlakového nádraží. Projekt Aupark, za nímž stojí developerská společnost HB Reavis, loni získal územní rozhodnutí. Firma by chtěla začít stavět letos na podzim. I HB Reavis projekt připravuje již několik let.

Doplněno Stavbaweb:
Architektonický koncept:
Aupark Hradec Králové: Helika
Křižovatka Koruna: Ing.arch. Patrik Kotas, Ing.arch. Marek Prchal 

Aupark Hradec Králové Křižovatka Koruna (autor: Patrik Kotas, Marek Prchal)
 

 

Zadejte komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

*