Ocenění pro Rigips

Fotogalerie ke článku (3)

Bezpečnostní příčka Duragips (mezibytová příčka) Realizace: 5* luxusní Buddha-Bar Hotel, Praha 1

Bezpečnostní příčka Duragips (mezibytová příčka) Realizace: 5* luxusní Buddha-Bar Hotel, Praha 1

Bezpečnostní příčka Duragips (mezibytová příčka) Realizace: 5* luxusní Buddha-Bar Hotel, Praha 1

Bezpečnostní příčka Duragips (mezibytová příčka) Realizace: 5* luxusní Buddha-Bar Hotel, Praha 1
Celá fotogalerie (3)

Technologie Rigips pro řešení uceleného systému zabezpečených prostor získala Bronzovou cenu České stavební akademie

Technologie Rigips pro řešení uceleného systému zabezpečených prostor systémem suché výstavby získala Bronzovou cenu České stavební akademie. Ocenění získala dne 10. 3. 2009 na půdě Nadace pro rozvoj architektury a stavitelství při slavnostním vyhlášení výsledků soutěže Stavební výrobek — technologie roku 2008, která byla vypsána pod záštitou Ministerstva pro místní rozvoj, Ministerstva dopravy, Ministerstva životního prostředí spolu s dalšími spoluvypisovateli.

Společnost Rigips nabízí komplexní řešení zabezpečených prostor systémem suché výstavby nejen v novostavbách, ale i v rekonstrukcích budov, které jsou tak chráněny proti vloupání či násilnému vniknutí.
Celé zabezpečené prostory, např. byty, kanceláře, apartmány, části hotelů, pojišťoven, bank atd., jsou vytvořeny kombinací bezpečnostních příček, předstěn, mezistropu a uvnitř přepažovány hybridními konstrukcemi Duragips.
Bezpečnostní konstrukce ze sádrokartonu či v kombinaci se sádrovláknitými deskami jsou navrženy a odzkoušeny podle normy ČSN P ENV 1627, certifikovány autorizovanou zkušebnou a zatříděné do skupiny BT3, tj. použití pro chráněné prostory. Bezpečnostní konstrukce Rigips svým charakterem splňují pravidla pojišťovacích podmínek a jsou plnohodnotným a ověřeným řešením pro výstavbu těchto prostor.

Bezpečnostní sádrokartonové konstrukce jsou tvořeny standardními systémovými ocelovými profily a opláštěny sádrokartonovými deskami. K zajištění dostatečné bezpečnosti slouží přidání 1 nebo 2 vrstev ocelového pozinkovaného plechu. V dutinách bezpečnostních konstrukcí je vložena minerální izolace, zajišťující hlavně optimální funkci z hlediska akustické izolace (např. vzduchová neprůzvučnost příčky SK14 /BT3/ číslo 3.40.05 B3 na jednoduché konstrukci z profilů CW činí Rw = 61 dB). Taková bezpečnostní příčka při tloušťce pouhých 127 mm je vhodná jako příčka mezibytová nejen s ohledem na bezpečnost proti neoprávněnému vniknutí (pojistitelnost bytu), ale vyhovuje i předepsaným nárokům na zvukovou izolaci mezi sousedícími byty.

Tato konstrukce obstála nejen při měření vzduchové neprůzvučnosti v laboratorních podmínkách, ale prokazatelně vyhověla i při konkrétních měřeních na dokončených stavbách.

Bezpečnostní příčky Duragips vznikají kombinací sádrokartonových a sádrovláknitých desek v plášti s přidanou vrstvou ocelového plechu. Výhodou je dosažení vyšší odolnosti při zatížení rázem než při použití jen sádrokartonových desek. Odtud pramení menší riziko proražení nebo mechanického poškození v exponovaných oblastech. Při relativně nižší plošné hmotnosti vykazují stěny vyšší hodnoty vzduchové neprůzvučnosti než tradiční zděné konstrukce. Tyto stěny mají také vysokou únosnost, snadnější kotvení zavěšovaných břemen a dosahují požární odolnosti až 90 minut.
Kombinované stěny Duragips vyřeší i případy, kdy investorům z různých důvodů vadí „dutý“ zvuk při poklepu na povrch obvyklých sádrokartonových konstrukcí, protože prostě již takto nezní.

Porota soutěže Stavební výrobek — technologie roku 2008 hodnotila především vysokou technickou úroveň, uživatelský a ekologický přínos, inovativní přístup a využití produktů při realizaci staveb.
Technologie Rigips pro řešení uceleného systému zabezpečených prostor je svými technickými a ekonomickými parametry zcela splnila:

ï?§ nízká hmotnost (49 — 66 kg/m2),
ï?§ rychlý postup výstavby (bez mokrých procesů),
ï?§ systémové certifikované řešení (bezpečnostní třída BT3),
ï?§ minimální tloušťka (od 126 mm, tj. zvětšení užitné plochy místností),
ï?§ požární odolnost (EI 60 — EI 90),
ï?§ vysoké hodnoty zvukové izolace (normová hodnota 52 dB pro mezibytovou příčku již při tloušťce 126 mm),
ï?§ vysoká lokální únosnost, snadnější kotvení, možnost zavěšování těžkých břemen (např. kuchyňské linky),
ï?§ možnost vytvoření chráněného prostoru uvnitř halových objektů,
ï?§ ekonomicky efektivní řešení.


Bezpečnostní příčka Duragips (mezibytová příčka)
Realizace: 5* luxusní Buddha-Bar Hotel, Praha 1

Centrum technické podpory Rigips, tel. 296 411 800, e-mail: ctp@rigips.cz, www.rigips.cz


O společnosti Rigips, s. r. o.
Společnost Rigips je významný výrobce a dodavatel sádrokartonových systémů, polystyrenových izolací a sádrových omítek a malířských stěrek Rimano.

Zdroj: TZ Rigips, s. r. o., 18.3.2009

Zadejte komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

*