Ocenění Red Dot pro lavičky Manta

Pozitivní zpráva přichází z německého Essenu v podobě prestižního ocenění Red Dot design za rok 2020, a to pro multifunkční lavičku Manta. Toto netradiční pojetí sezení ve veřejném prostoru navrhla pro značku mmcité street furniture designérka Lucie Koldová a inspirací pro tvar i jméno Manta, se jí stal elegantní pohyb rejnoka.

Manta je přesně tím prvkem veřejného prostoru, který reaguje na potřeby současného života a představuje svěží řešení pro kombinaci práce a odpočinku. Oblé křivky kopírují pohyb imaginárních vln, ztělesňujících pracovní flow, tvar však zároveň poskytuje dostatečný komfort pro čtení knihy nebo vychutnání kávy. Přechod z jedné horizontální roviny do druhé vytváří multifunkční plochy, které ve vzájemné kombinaci tvoří komplexní minimalistický objekt, který plní roli stolku, lavičky, či pracovní desky. 

„Mám velkou radost, že Manta budí tolik pozitivních emocí. Miluji město, pohyb lidí, vibrující energii a mým cílem bylo vytvořit pomyslnou oázu, zastavení v místě i čase,“ vysvětluje Koldová svůj pohled na městský mobiliář. Její slova potvrzuje i vedoucí designér a spolumajitel firmy mmcité street furniture, David Karásek: „S Lucií nás pojí nejen láska k designu i veřejnému prostoru, ale i dlouholeté přátelství. Setkáváme se a diskutujeme o potřebách estetiky a kultivace našich měst. A ze vzájemného porozumění vzniká vždy to nejlepší, čehož je Manta skvělým důkazem.“


Manta vynikne ve všech typech veřejného prostoru, v interiéru i v exteriéru. Oživí jak velký open-space prostor, vstupní halu či širokou chodbu, tak třeba zahradu, malý park, piazzetu mezi budovami nebo atrium. S Mantou lze vytvořit soukromou oázu odpočinku téměř kdekoliv – poskytuje prostor pro soustředění i relaxaci. Produkt tvoří ohýbaný hliníkový plát spočívající na subtilní ocelové konstrukci, jejich vzájemná harmonie může být umocněna výběrem barevné kombinace. Další materiálové varianty se připravují stejně jako sada volitelného příslušenství.

O tom, že Manta líbí odborné veřejnosti, svědčí také aktuální ocenění EDIDA – Elle Decoration Awards 2020 i nominace na domácí scéně v soutěži Czech Grand Design.

Nezbývá než Mantě popřát na její plavbě do světa dobrý proud, zajímavé projekty a spokojené uživatele.
tisková zpráva

Zadejte komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

*