Odhlučněný odpadní systém Geberit SilentDB20

Fotogalerie ke článku (2)

Geberit

Geberit

Geberit

Geberit
Celá fotogalerie (2)

Odpadní systém vyvinutý speciálně pro budovy se zvýšenými nároky na ochranu proti hluku, tedy pro obytné budovy, nemocnice, hotely a kancelářské budovy.

Vyplňte popis

Vyplňte popis

Podle ČSN 75 6760 čl. 5.22.5 musí být vnitřní kanalizace navržena tak, aby nebyla v místnosti překročena nejvyšší dovolená hladina hluku podle ČSN ISO 717 a příslušných hygienických předpisů. Geberit SilentDB20 byl vyvinut speciálně pro budovy se zvýšenými nároky na ochranu proti hluku. Tedy pro obytné budovy, nemocnice, hotely a kancelářské budovy.

Stavebně fyzikální laboratoř firmy Geberit ve švýcarském Rapperswilu provádí efektivní výzkum a vývoj a garantuje výrobky vysoké kvality a funkčnosti podle požadavků zákazníků.

 
Vlastnosti materiálu

Rozhodujícím faktorem pro příznivější akustické vlastnosti je vyšší hmotnost a větší tloušťka stěn potrubí. Základní surovinou pro výrobu trub a tvarovek SilentDB20 je vysokohustotní polyetylén, do kterého je přidána minerální hmota (PE-S2) — kamenná moučka.

K dalším vlastnostem materiálu patří vysoká životnost, odolnost proti chemikáliím, odolnost proti otěru, odolnost proti UV záření, odolnost proti rázu. Ani při volném skladování nedochází ke změnám na kvalitě materiálu.

 
Spolehlivé řešení

Při použití v rozvodech vnitřní kanalizace, kde nedochází k výrazným teplotním rozdílům a roztažnosti,

je možno instalovat SilentDB20 bez velkých nároků na upevnění. Použití dilatačních tvarovek zabezpečí spolehlivé ukotvení potrubí a současně umožní jeho teplotní roztažnost (dilataci).

 
Jednoduchá montáž

Trubky a tvarovky SilentDB20 se mohou spojovat pomocí svařovacího zrcadla. Optimálním spojem z hlediska zvukové izolace jsou však spoje pomocí upínacích spojek a elektrospojek.

Spojování pomocí elektrospojek je jednoduché. Konce trubek nebo tvarovek se zasunou do elektrospojky a stisknutím jediného tlačítka na svářečce se elektrospojka spolehlivě automaticky navaří na potrubí.

Novinkou je jednoduchý způsob spojování pomocí upínacích spojek Geberit. Pro montáž touto racionální metodou stačí pouze řezák trubek pro zkracování a elektrický šroubovák.

 
Dokonalá technika

K vynikajícím zvukově izolačním vlastnostem odpadního potrubí Geberit SilentDB20 přispívá vyšší hmotnost, spolehlivá těsnost, speciální materiál PE-S2 a jedinečný patentovaný tlumič na tvarovkách v nárazových oblastech odpadní vody. Vroubkovaný profil tlumí vlastní chvění ve stěnách potrubí a tím i přenos hluku.

Systém je certifikovaný podle ČSN EN ISO 9001 a podle ČSN EN ISO 14001 a má registraci podle nařízení EU pro životní prostředí EMAS.

 

Sortiment
Pro dosažení optimálních zvukově izolačních vlastností, je k dispozici široký sortiment trubek a tvarovek od průměru 56 do 135 mm. Sortiment také zahrnuje tvarovky pro připojení zařizovacích předmětů, objímky a upevnění potrubí včetně přechodů na jiné potrubí z jiných materiálů.

 

Informace společnosti Geberit, spol. s r. o.

 
Zdroj: Stavba 5/2007
 

Zadejte komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

*