Odpočinková zóna Cidlina

(ČTK) – Jičín chystá Odpočinkovou zónu Cidlina. Město vypíše architektonicko-krajinářskou soutěž o návrh na podobu odpočinkové zóny. S vítězem uzavře smlouvu na vypracování projektové dokumentace. ČTK to sdělili zástupci radnice. Vypsání soutěže a podání žádosti o dotaci pro ni musí schválit zastupitelé města. Cena soutěže se odhaduje na přibližně 300.000 korun.

Na soutěž o návrh vypsalo Ministerstvo pro místní rozvoj ČR dotační program, jehož cílem je dotování části nákladů, jako jsou také odměny za oceněné návrhy. „Zahájení projektu začíná schválením soutěžních podmínek Českou komorou architektů, jenž se předpokládá v lednu 2019 a končí podpisem smlouvy na zhotovení projektové dokumentace,“ uvedl mluvčí radnice Jan Jireš.

Odpočinková zóna za asi 40 milionů korun by měla vzniknout v nevyužívané lokalitě mezi největším jičínským sídlištěm Nové Město a řekou Cidlinou. „Je to priorita města, kterou konečně začínáme naplňovat. V minulém volebním období jsme to území připravili. To znamená, vykoupili jsme všechny pozemky, které chyběly, a vymístili jsme vysoké napětí,“ řekl ČTK místostarosta Petr Hamáček (Sdružení pro Jičín).

Podle něj budování zóny Cidlina nezačne dříve než v roce 2021. Na stavbu by chtělo město získat dotaci, která by pokryla alespoň čtvrtinu nákladů. Přeměna lokality by měla být postupná a trvat by měla několik let. V zóně Cidlina by měly vzniknout také vycházková trasa a park, prostor pro sportovní aktivity, odpočinková místa, grilovací koutky, herní místa pro děti či tratě pro in-line bruslení. Počítá se také s vybudováním vodních ploch. Do budoucna město v zóně počítá také s propojením dvou ulic na opačných koncích zóny.

Doplněno Stavbaweb:
Poblíž sídliště a podél řeky Cidliny by měl vzniknout nový veřejný prostor pro procházky a trávení volného času. Město se od roku 2015 pokouší získat na park dotaci. 
Bližší informace o plánové výstavbě nové odpočinkové zóny pro obyvatele Nového Města najdete na stránkách mujicin.cz.

Zadejte komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

*