OFFCITY ARCHITEKTI / přednáška / A69 — architekti

Úterý 9. března 2010, 19 hod.
Divadlo 29, Pardubice


architekti vstupují — ) :: do :: města // veřejného prostoru // architektury // Pardubic // offcity


Cyklus přednášek offcity architekti 2010 se oproti loňskému roku ještě více soustředí na téma veřejného prostoru. Bude prezentovat architekty, kteří se ve své praxi aktivně zabývají veřejným prostorem a zároveň jsou „hvězdami“ české architektonické scény, jejich práce snesou srovnání v širším evropském kontextu.  

Architektonická kancelář A69-architekti, s. r. o. se do své nynější podoby transformovala ze sdružení Atelier 69 (založen 1994) v roce 2003. Zakládajícími členy byla dvojce Boris Redčenkov a Prokop Tomášek, ke kterým se později přidal Jaroslav Wertig. „ Á šedesát devítka“ je v současné době jedním z nejvýraznějších architektonických ateliérů v ČR. V průběhu své činnosti dosáhli mnoha ocenění, m.j. Grand Prix Architektů 2008 či prestižní cena Evropské unie za architekturu – Mies van der Rohe Award 2003. Jejich architektura je prezentována v zahraničních časopisech a médiích, jejich urbanistické projekty, návrhy revitalizace veřejných prostranství či projekty obytných domů jsou ukázkou současných přístupů k architektuře.  

Pořádá o. s. Terra Madoda v rámci projektu OFFICTY 2010. Tento projekt je realizován za podpory statutárního města Pardubice a Nadace české architektury.

www.offcity.cz *
www.a69.cz *

Vstupné: 40 Kč

Zdroj: Offcity


Zadejte komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

*