Office Centrum Vrchlického v Praze-Košířích

Praha 5. června (ČTK) – Pozemky určené na výstavbu kancelářského centra Office Centrum Vrchlického v Praze-Košířích míří po exekuci do dražby. Dosavadním vlastníkem pozemků je stavební a realitní podnikatel Karel Dvořák, jehož stejnojmenná stavební firma v roce 2010 skončila v konkurzu. ČTK to dnes zjistila z dražební vyhlášky a obchodního rejstříku.
Autorem projektu je ARCH-INVEST.

Office Centrum Vrchlického
Exekuce se uskuteční na podnět tuzemské dceřiné firmy britské architektonické společnosti Lewis & Hickey. Dvořákova firma Vrchlického Invest, která pozemky v Košířích vlastní, Britům dluží 2,6 milionu korun. Hodnota dražených nemovitostí je 74,3 milionu. Vyvolávací cena bude 49,5 milionu korun.

Táborský podnikatel Dvořák čelil potížím s věřiteli už v minulých letech. Jeho nejznámější stavební firma Karel Dvořák se kvůli krizi ve stavebnictví a několika insolvenčním návrhům dostala v roce 2010 do konkurzu. Ještě v roce 2008 společnost ročně utržila kolem miliardy korun.

Počet nedobrovolných dražeb se v Česku za první čtvrtletí meziročně zvýšil o 16 procent. Celkový počet dražeb za první tři měsíce stagnoval. Celková hodnota draženého majetku od ledna do konce března klesla meziročně o šest procent na 1,53 miliardy korun.

Office Centrum Vrchlického

Zadejte komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

*