Olomouc zkrášlí moderní bytový komplex

Fotogalerie ke článku (4)

Polyfunkční dům v Olomouci

Polyfunkční dům v Olomouci

Aplikace izolace Nobasil FKD

Aplikace izolace Nobasil FKD

Aplikace izolace Nobasil FKD

Aplikace izolace Nobasil FKD

Ze stavby

Ze stavby
Celá fotogalerie (4)

V Olomouci se buduje komplex šestnácti nových domů. Na stavbu dvou deskových a jednoho polyfunkčního domu bylo použito celkem 800 m3 izolace Knauf Insulation, konkrétně se jedná o desky z minerální vlny NOBASIL FKD určených k tepelné, zvukové a protipožární izolaci fasád a stěnových konstrukcí.

Architekti Ladislav Opletal a Jaroslav Neisch postavili na místě bývalých kasáren na Tabulovém vrchu část z nového obytného souboru Okružní — Hněvotínská. Ten se skládá z celkem šestnácti bytových domů, které jsou řešeny jako kaskádovité, deskové a bariérové. Celkem bude v tomto komplexu během dvou let postaveno 340 bytů. Investorem je VBD Tabulový vrch.
 
Hlavní nárožní polyfunkční dům se skládá z jednoho podzemního podlaží a devíti nadzemních. V suterénu jsou parkovací stání a zázemí domu, v prvním nadzemním podlaží komerční prostory, které budou sloužit pro celý bytový komplex a jeho okolí. Ve druhém a částečně třetím NP kancelářské prostory banky. Zbytek domu tvoří byty, kterých bude postaveno celkem čtyřicet čtyři. Byty mají terasy nebo lodžie a zároveň variabilní dispozice přizpůsobené požadavkům klienta. Na domě jsou umístěny posuvné fasádní panely, které budou plnit akustickou a zastiňovací funkci. Většina bytů je orientována do vnitřního parku, který vznikne mezi jednotlivými budovami komplexu. Z bytů v horních patrech je panoramatický výhled na město Olomouc a jeho široké okolí. Díky tomu, že je budova na mírném kopci (Tabulový vrch), zásadně převyšuje okolní stavby, a bude tak po dokončení vytvářet dominantu okolí.
 
Na stavbu dvou deskových bytových a jednoho polyfunkčního domu byly použity izolační desky z minerální vlny NOBASIL FKD společnosti Knauf Insulation. Deska je spojena pryskyřicí a v budově se používá do vnějších kontaktních zateplovacích systémů. Hydrofobizační olej potlačuje vlhkost a brání nasáknutí dešťové vody do izolace. Po zabudování do konstrukce izolaci chrání omítka.
 
Mezi největší přednosti NOBASILU FKD patří vynikající izolační vlastnosti zapříčiněné nízkým součinitelem tepelné vodivosti a skvělá akustická izolace. Stavaři ocení i odolnost proti požáru díky použití čedičového kamenného vlákna i chemickou neutrálnost desek způsobující nulovou reakci s okolním materiálem. Na rozdíl od polystyrenu mají desky NOBASIL FKD otevřenou strukturu vláken zaručující maximální vzdušnost materiálu. Hloubka desky NOBASIL FKDje 20 — 160 mm, šířka 500 — 600 mm a délka 1000 mm.
 
Tisková zpráva, 29. 10. 2008
 
Investor domu: VBD Tabulový vrch 13,15
Autoři projektu: Ladislav Opletal a Jaroslav Neischl
Generální projektant domu a celého areálu: ARTERA, spol. s r. o.
Generální dodavatel: GEMO OLOMOUC, spol. s r.o.
Zahájení výstavby: podzim 2007
Dokončení stavby: 02/2009

Zadejte komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

*