Olomoucká radnice bude spolupracovat se studenty architektury

(ČTK) – Inspiraci při návrzích na úpravu veřejného prostoru si slibuje olomoucká radnice od dohodnuté spolupráce s Fakultou architektury ČVUT v Praze. Studenti budou moci navrhnout podobu rozvoje vybraných částí města, jako jsou například nevyužívané areály či proluky. Novinářům to řekl primátor Mirek Žbánek (ANO).

„Chceme, aby se Olomouc zařadila mezi města, která usilují o co nejširší diskusi nad urbanistickými a architektonickými problémy s nejmladší generací architektů. Díky spolupráci získáme řadu projektů, které představí možná řešení rozvoje města i jeho veřejných prostranství,“ řekl Žbánek.

Projekty na vybraná území a veřejná prostranství Olomouce budou studenti architektury vytvářet jako součást svých semestrálních prací.
Pracovat budou pod patronací ateliéru vedeného architekty Michalem Kohoutem a Davidem Tichým. „O spolupráci s ateliérem Kohout – Tichý projevila v minulosti zájem řada měst a spolupráce se tam následně úspěšně rozběhla,“ podotkl primátor.

Pro studenty Fakulty architektury ČVUT bude v Olomouci v březnu zorganizován třídenní workshop. Ve svých projektech se zaměří na předběžně vytipované lokality. „V historickém jádru města se jedná například o budoucí využití území lokality Tržnice a bývalého autobusového nádraží, Staroměstských kasáren, stávajícího depa dopravního podniku v souvislosti s jeho plánovaným přemístěním či využití proluk v centru města,“ řekla Jana Křenková z útvaru hlavního architekta magistrátu.

Mezi vybraná místa patří i nevyužívané lokality ve Velkomoravské ulici nebo nezastavěné území mezi ulicemi Brněnská a Schweitzerova. „V případě veřejných prostranství se práce mohou zaměřit na budoucí podobu třídy Svobody, parku v ulici Dlouhá nebo území v okolí Klášterního Hradiska,“ dodala Křenková.

Připravené projekty budou studenti a zástupci fakulty prezentovat vedení města a prostřednictvím výstavy i veřejnosti. Výstava bude spojena s diskusí nad jejich návrhy a modely. „Projekty budoucích architektů město zároveň obdrží i v digitální podobě. Atelier Kohout – Tichý již obdobným způsobem spolupracoval s městy Pardubice, Havlíčkův Brod, Říčany, Benešov, Praha a Brno,“ uvedla mluvčí radnice Radka Štědrá.

Doplněno Stavbaweb:
Již zpracované studie veřejných prostranství v Olomouci najdete ZDE.

Zadejte komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

*