Olomoucká radnice chce změnit územní plán ve prospěch bydlení

Stavbu domů k bydlení v krajském městě limituje právě nedostatek parcel. Handicapem Olomouce v této oblasti je to, že v jejím okolí je kvalitní zemědělská půda.

Vedení olomoucké radnice chce ve městě zvýšit počet ploch určených pro bytovou výstavbu. Předloží zastupitelům návrh zadání změny územního plánu, která by vyšla vstříc zájemcům o stavební parcely. ČTK to řekl primátor Martin Novotný. Díky změně územního plánu by ve městě mohly podle něj vyrůst stovky nových bytů.


„Soubor změn územního plánu obsahuje zhruba tři desítky lokalit, z nichž naprostá většina se týká úpravy regulativů tak, aby plochy bylo možné využít pro bydlení. Jsou mezi nimi jak menší plochy, například pro dva rodinné domy, tak velké lokality,“ uvedl primátor.


V seznamu ploch, jejichž majitelé mají zájem o změnu územního plánu ve prospěch bydlení, figuruje podle něj například areál bývalé cihelny v Balcárkově ulici či bývalý vojenský areál v lokalitě na Šibeníku. „Toto jsou poměrně velké záměry. Počet nových bytů, jejichž výstavbu by umožnila změna územního plánu, se určitě pohybuje ve stovkách,“ uvedl primátor.


Olomoucká radnice již několik let bytové domy nestaví a jejich budování nechává na soukromém sektoru. Stavbu domů k bydlení v krajském městě limituje právě nedostatek parcel. Handicapem Olomouce v této oblasti je to, že v jejím okolí je kvalitní zemědělská půda.


V Olomouckém kraji se loni meziročně zvýšil počet zahájených i dokončených bytů. Kolaudace se jich dočkalo 1862, což je o 5,4 procenta více než předloni. Počet zahájených vzrostl o 5,2 procenta na 2280 bytů.

Zdroj: Zpráva ČTK 10.4.2009

Zadejte komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

*