Oprava Gayerových kasáren v Hradci Králové

(ČTK) – Projektová dokumentace na rekonstrukci královéhradeckých Gayerových kasáren, které nyní využívá Muzeum východních Čech, by měla být dokončena do šesti měsíců. Krajští radní schválili, že dokumentaci připraví firma Technico Opava za 3,9 milionu korun bez DPH. Novinářům to 1. prosince řekli představitelé kraje. Celkové náklady odhadují na více než 200 milionů korun.

„Minimálně opravíme tento objekt, protože stavební stav je velmi špatný, pokud se podaří vybudovat i přístavbu, tak to bude bonus. Základem je, že máme již vybraného projektanta,“ řekl k projektu radní Josef Dvořák.

Podle něj chce hradecký kraj po převzetí dokumentace získat stavební povolení a následně požádat o dotace z evropských fondů. „Následovat by měl tendr na dodavatele, stavět by se mohlo nejdříve v roce 2017,“ řekl Dvořák.

V krajské budově má po opravách vzniknout modernizovaný depozitář muzea a v přístavbě přírodovědecká expozice, biologická laboratoř a zázemí pro návštěvníky. Nyní má muzeum uloženo v depozitářích zhruba tři miliony různých předmětů.

Původně se měla současně uskutečnit i rekonstrukce nedalekých Vrbenského kasáren, které vlastní Hradec Králové. Radnice plánovala budovu přebudovat na technologické a vzdělávací centrum za 150 až 200 milionů korun, letos na podzim však od záměru opustila a oznámila, že chce pro objekt hledat další využití.

Doplněno Stavbaweb:
Gayerova a Vrbenského kasárna spolu sousedí a leží v těsné blízkosti historického středu města
Studie na přestavbu Gayerových kasáren
Na základě požadavku města a Muzea východních Čech vznikla v roce 2014 studie, která se zabývala budoucím využitím areálu Gayerových kasáren. Více informací a galerii této studie najdete ZDE. Vizualizace najdete i na stránkách spoluautorů studie ateliéru Architekti Chmelík a partneři.


Zadejte komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

*