(ČTK) – Strážní domek Buštěhradské dráhy, který stojí v pražské Královské oboře, opraví firma Fastav Bau. Práce potrvají půl roku a vyjdou na více než 15 milionů korun. Smlouvu dnes schválila rada města. Hrázděná stavba se zahrádkou bude sloužit jako klub seniorů a čítárna.
Dům připomínající alpské horské stavby stojí nad železničním tunelem na trati mezi Bubny a Dejvicemi. Město už dřív rozhodlo o budoucím provozovateli této kulturní památky. Nájemní smlouvu na dobu neurčitou získala společnost Domus Vitae (Dům života), která se věnuje volnému času seniorů. Roční nájemné bude 43.900 korun. Výše nájemného podle radních odpovídá nekomerčnímu zaměření společnosti.
Strážní domek byl postaven nad nejstarším železničním tunelem v Praze z
roku 1868. S tunelem ho spojovalo dnes už zrušené schodiště. Od roku
2005 je domek nemovitou kulturní památkou.
Související články:
Strážní domek Buštěhradské dráhy nad Bubenečským tunelem 13.10.2014












Pánové, děláte mi radost. Světlíky, jako na Vinohradech a split level v garážích, jako pod Dostavbou národního divadla. Děkuji
Tak do toho rozhodně jděte. Určitě nebudete litovat ;)
Dost uvažujeme o tom smaltovaném skle.
Jde o tiskovou zprávu T-mobile. Kasá se tedy ten, kdo si zasmluvnil jméno arény a kdo má průraznější PR. :-)…
Snad jsem to někde prehledl, aneb kdy dospějeme k tomu, ze se ocení a zmíní i ten, kdo stoji za…