Opravený žižkovský vysílač se otevírá prvním návštěvníkům

Praha 30. října (ČTK) – Nově zrekonstruované interiéry žižkovského vysílače, který je výraznou dominantou Prahy, se dnes oficiálně otevřou veřejnosti. Na návštěvníky čeká opravená vyhlídková observatoř s multimediálním programem, nová restaurace, cukrárna i luxusní minihotel.
Interiér dostal novou podobu podle projektu Adama Jirkala a Jerryho Kozy z ateliéru SAD, který zadavatelé vybrali na základě malého tendru mezi několika architektonickými kancelářemi. Projekt věže vznikl pod vedením architekta Václava Aulického v roce 1984. Spolu s inženýry Jiřím Kozákem a Alexem Bémem nakonec navrhl objekt připomínají raketu připravenou ke startu (doplněno Stavbaweb).

O vizuální stránku restaurací a vyhlídek se postarali architekti z ateliéru SAD (jednopokojový hotel). O vizuální stránku restaurací a vyhlídek se postarali architekti z ateliéru SAD (restaurace).).

Rekonstrukce věže, která podle některých zahraničních serverů patří nejošklivější stavby světa, začala vloni na podzim. Ani během přestavby nebyl objekt úplně uzavřen, turisté mohli na vyhlídkové plošiny. Investor, který má vysílač dlouhodobě pronajatý, za práce zaplatil zatím zhruba 50 milionů korun. Na jaře příštího roku bude dokončena úprava parku s dětským hřištěm, minigolfem a amfiteátrem.

Související články:


 

Zadejte komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

*