Opravy muzea ve Dvoře Králové pozastavil odchod stavební firmy

Radnice plánuje novou veřejnou zakázku na zhotovitele stavby.

Městské muzeum - dvůr - pohled na špýchar (zdroj foto: Dvůr Králové - http://www.mudk.cz)
Dvůr Králové nad Labem (Trutnovsko) 12. září (ČTK) –
Rekonstrukce muzea ve Dvoře Králové nad Labem na Trutnovsku za zhruba deset milionů korun je pozastavená. Důvodem je odchod stavební firmy, která práce prováděla. Radnice nyní chce co nejdříve zajistit pokračování stavby, zjistila ČTK na webu radnice.

Stavební práce začaly v červnu, stavební firma Resa z Ostravy však v polovině srpna odstoupila od smlouvy. Jako důvod uvedla změnu vlastníka společnosti a tíživou ekonomickou situaci. Radnice nyní chce co nejdříve zajistit objekty muzea, aby nebyly poškozeny. Důležité je především dokončit rekonstrukci střechy, kterou nyní kryje plachta.

Radnice plánuje novou veřejnou zakázku na zhotovitele stavby, současné komplikace však nejméně o čtyři měsíce oddálí původně plánovaný termín dokončení oprav v polovině roku 2013. Opravy dvorského muzea umožní vznik další expozice, která bude zaměřená na historii výroby vánočních ozdob v regionu. Expozice muzea jsou po dobu oprav uzavřené, výstavní činnost byla přesunuta do budovy staré radnice na královédvorském náměstí.

Zadejte komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

*