Orco Property Group na veletrhu MAPIC 2008

– 14. mezinárodní veletrh maloobchodních nemovitostí MAPIC
— hala Riviera, stánek R 38.06
19.-21. listopadu 2008

Orco Property Group, investor, developer, a správce majetku na realitním a hotelovém trhu ve střední Evropě, oznámil, že na mezinárodním veletrhu retail nemovitostí MAPIC, který se koná 19. — 21. listopadu v Cannes, představí své nové i stávající retail projekty.

Projekty, které bude Orco na veletrhu prezentovat:
· Vaci 1, Maďarsko — víceúčelové módní a gastronomické centrum, které se nachází
na Vörösmartyho náměstí a ulici Váci v největší retail oblasti v Maďarsku. Projekt bude mít k dispozici více než 11 000 m² obchodních a restauračních ploch a uvede
na místní trh značky, restaurace a kavárny, které v Maďarsku doposud chyběly. Otevření se plánuje na 1. čtvrtletí 2010.
· Paris Department Store, Maďarsko — projekt se nalézá na prestižní Andrassy Avenue, kde sídlí velké množství luxusních značek. První dvě patra proslulé budovy, včetně pozoruhodným způsobem renovované Lotz Hall, budou mít k dispozici 2 000 m² flexibilních, moderních obchodních ploch; ve zbývajících pěti patrech se budou nacházet kanceláře. Z hlediska klientů patří mezi přednosti také energeticky efektivní technologie, které jsou součástí celého projektu. Dokončení projektu se plánuje na 1. čtvrtletí 2009.
· City Gate, Slovensko — City Gate se nalézá na nejrušnějším náměstí v obchodní části přímo v centru slovenského hlavního města a má k dispozici 3 600 m² obchodních prostor, jejichž součástí je také wellness centrum; v horních patrech vzniknou luxusní apartmány.
75 % všech prostor je v současnosti již pronajato významným klientům. Projekt bude v Bratislavě reprezentovat luxusní nakupování a dokončení rekonstrukce se plánuje
v polovině roku 2009.
· Cumberland, Německo — špičkový retail projekt v historické budově
s nejmodernějším vybavením se nalézá na populárním nákupním bulváru Kurfuerstendamm. Cumberland vytvoří ideální zázemí pro prodejce luxusního zboží a nabídne přibližně
9,000 m² obchodním prostor. Dokončení se plánuje na 4. čtvrtletí 2011.
· Leipziger Platz, Německo — kombinace nakupování, zábavy, gastronomie, kancelářských ploch a bytových jednotek o rozloze 89 000 m² v moderním velkoměstském stylu. Projekt se nachází přímo v centru Berlína, nedaleko Postupimského náměstí v lokalitě, která vytvoří nové dynamické centrum města. K dispozici bude přibližně 50 000 m². Dokončení se plánuje na 4. čtvrtletí 2012.
· Praha Bubny, Česká republika — obchodní a lifestylové centrum o rozloze 60 000 m², které bude součástí největšího víceúčelového projektu společnosti na 27 hektarech v centru Prahy. Bubny patří k nejrozsáhlejším projektům v rámci rekonstrukce urbanistických průmyslových částí v regionu celé střední a východní Evropy. Výstavba první fáze se plánuje na 1. čtvrtletí 2010, maloobchodní a další fáze budou následovat v průběhu dalších let.
· Zlota 44, Polsko — jedinečná retail příležitost v přízemních prostorách luxusní
192 metrů vysoké rezidenční budovy, která se v budoucnu stane novým symbolem Varšavy. Projekt, který navrhl světově proslulý architekt Daniel Libeskind, se nachází v těsné blízkosti maloobchodního centra Zlaté terasy. Dokončení výstavby se plánuje na 2. čtvrtletí 2010.

„Náš záměr je realizovat ve velkých středoevropských městech unikátní retail projekty, na kterých spolupracujeme s renomovanými architekty, a vytvořit tak jedinečnou příležitost v nejlepších centrálních lokalitách pro významné klienty z celého světa,“ řekl Jean-Francois Ott, President a CEO společnosti Orco Property Group.
Jedná se již o druhou účast společnosti na veletrhu MAPIC. Prezentační stánek se bude nacházet v hale Riviera pod číslem R38.06 a představí stávající i plánované projekty. Orco očekává velký zájem ze strany potenciálních klientů a nájemců, kteří mají zájem o prostory v unikátních nemovitostech společnosti ve střední a východní Evropě.

***
Orco Property Group je investor, developer, správce fondu a nemovitostí působící na realitním a  hotelovém trhu ve střední Evropě od roku 1991. V současnosti spravuje majetek ve výši 2,5 mld. EUR. Orco je lucemburská veřejně obchodovaná společnost kótovaná na Pařížské burze Euronext a na burzách cenných papírů v Praze, Varšavě a Budapešti. Orco Property Group působí v České republice, Maďarsku, Polsku, Rusku, Chorvatsku, Německu, Slovensku a vyhodnocuje investiční příležitosti v nových regionech.
Orco Property Group je rovněž manažer a investor lucemburského nemovitostního uzavřeného fondu The Endurance Real Estate Fund (fonds commun de placement – fonds d’investissement spécialisé), který zastřešuje šest podfondů zaměřených na realitní investice v oblasti kancelářských a obchodních budov, rezidenčních nemovitostí, průmyslových a logistických prostor, hotelových a lázeňských letovisek.

Zdroj: TZ Orco Property Group, Best Communications, 12.11.2008

Související články:
Orco plánuje v pražských Bubnech investovat 72 mld. Kč
Varšava se má stát vizitkou světoznámých architektů
Orco udělá v Budapešti z burzovního paláce obchodní centrumZadejte komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

*