Pavilon vznikl jednoduchým sestavením 3,2 m dlouhých latí s jednotnou mezerou…
Krychle dánských designerů Sorena Korsgaarda a Daniela Nielsena je po stranách otevřená a umožňuje tak přístup dovnitř. Společně se vstupem se mění struktura: vnější geometrická krychle se postupně "rozpustí" a stane se paraboloidem – organickým tvarem, který vznikl uvnitř rotací a posunem latí. Tvar uvnitř dělí prostor na 2 "místnosti" – první, která se otevře do parku a druhou, soukromou.
Struktura je fyzicky statická, ale mění se s polohou diváka i slunce na obloze. V průběhu dne, jak postupuje světlo, se otvírá i zavírá. V závislosti na světle a úhlu (času a místa) se linie dvou forem střetávají a jedna z nich dominuje.
Konstrukce pavilonu ve tvaru krychle vznikla jednoduchým skládáním 3,2 m dlouhých latí s jednotnou mezerou. Latě umístěné uvnitř slouží zároveň i ke zpevnění, stabilizaci struktury.
autoři: Soren Korsgaard, Daniel Nielsen
materiál: 1000 m latí, 45x45mm
nadbytečný materiál byl použit na výrobu malých nábytkových krychlí pro sezení nebo hraní – odpad tak byl méně 0,5 %
Pavilon byl postaven na zahradě "Statens Museum for Kunst" v Kopenhagenu při příležitosti Mezinárodního festivalu dřeva 2009.
Petr Vybrali jsme ho hlavně kvůli lepší tepelné izolaci – v zimě je u oken znatelně tepleji a v létě…
Je fajn vidět, že společnost HELUZ IZOS nabízí nejen širokou škálu izolačního zasklení, ale také nástroje, které usnadňují výběr —…
Zajímavé zjištění, že tohle patří pod Heluz. To by mě nenapadlo.
Taková záruka je úplně jiná liga. 149 let? To už je skoro jako věčnost! 😎
Kdo by nechtěl mít na barák doživotní záruku? A ještě k tomu celou hrubou stavbu, to už je level, co…