Ostrava hledá zpracovatele dokumentace na renovaci stadionu

Lhůta pro podání nabídek na zpracování projektu je do 1. prosince.

Ostrava vypsala výběrové řízení na dodavatele, který pro město vypracuje projektovou dokumentaci pro rekonstrukci Městského stadionu Vítkovice. Stadion chce město opravit do roku 2011 a jeho rekonstrukce bude stát zhruba 300 milionů korun, řekl dnes novinářům primátor Petr Kajnar (ČSSD).

Na zpracování projektové dokumentace má město vyčleněno asi 4,7 milionu korun. Projekt by měl vycházet z projektové dokumentace pro stavbu Národního sportovního centra Morava, který počítal s přestavbou Městského stadionu ve Vítkovicích pro potřeby atletiky i fotbalu. Město od něho však  před časem ustoupilo i kvůli jeho finanční náročnosti. Zastupitelé se nakonec přiklonili k variantě, při níž bude stávající atletický stadion rekonstruován a vystavěn pak bude zcela nový fotbalový stadion.

Nový projekt musí počítat s tím, že atletický stadion ve Vítkovicích bude modernizován tak, aby měl kapacitu minimálně 12 000 diváků. Vedle druholigových fotbalistů Vítkovic by na něm přechodně mohl hrát i Baník Ostrava, jehož domovský stánek na Bazalech v roce 2011 již nebude splňovat kritéria Českomoravského fotbalového svazu. Rekonstruovaný Městský stadion by ale ve své budoucí podobě měl splňovat kritéria ČMFS i nároky UEFA. Stávající betonová stání v obloucích stadionu budou opravena a zrekonstruována pro sedící diváky a betonová stání naproti tribuny budou odstraněna a bude postavena nová tribuna. Lhůta pro podání nabídek na zpracování projektu je do 1. prosince.

Zdroj: Zpráva ČTK 12.11.2008

Zadejte komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

*