Ostrava prodala skelet domu z dob komunismu

Fotogalerie ke článku (1)

Skelet v Ostravě (zdroj: Moravská Ostrava)

Skelet v Ostravě (zdroj: Moravská Ostrava)
Celá fotogalerie (1)

Jeho osud ale není jasný.

Představitelé Ostravy v těchto dnech prodali za téměř 53 milionů korun nedostavěnou budovu vedle krajského úřadu, která zhruba 20 let hyzdí jedno z frekventovaných míst ve městě. Osud takzvaného skeletu, který měl původně sloužit jako krajské sídlo komunistické strany, zatím není jasné. Nový majitel společnost Red House Development stavbu může dokončit či ji zbourat a vybudovat novou. ČTK to dnes řekla mluvčí ostravského magistrátu Andrea Vojkovská.

"Jsem rád, že se nám podařilo tento prodej dotáhnout do zdárného konce. Nedokončený skelet na tak exponovaném místě dělal městu ostudu," řekl ČTK náměstek primátora pro finance a majetek Lukáš Ženatý. Dodal, že kupní smlouva se vztahuje na nedokončenou budovu a související pozemky naproti Domu kultury města Ostravy.

O tom, zda kupující skelet dostaví či zbourá, rozhodne především stavebně technický stav nedokončené stavby, doplnila Vojkovská.

Zájem o budovu a pozemek měly celkem čtyři společnosti. Rada se nakonec přiklonila ke společnosti Red House Development. Prodejem město získalo údajně dvojnásobek odhadní ceny vycházející ze znaleckých posudků, kde byla minimální hodnota železobetonového skeletu i s pozemky stanovena na zhruba 26 milionů korun.

Skelet v Ostravě vznikl těsně před revolucí a podle tehdejších plánů měla budova sloužit jako krajské sídlo komunistické strany. Po pádu komunistického režimu v listopadu 1989 zůstala budova dvě desetiletí nedostavěná. Minulé vedení radnice v něm chtělo vybudovat Středisko správních činností. Po změně vedení však město od tohoto záměru ustoupilo. Vybudování střediska by si totiž vyžádalo obrovskou finanční investici.

Zdroj: Zpráva ČTK 17.7.2008

Zadejte komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

*