Ostravský "skelet" se po 20 letech změní v administrativní budovu

V devítipatrové budově budou především kanceláře, v přízemí obchody a restaurace.

Ostrava 13. září (ČTK) – Dvacet let chátrající nedostavěný objekt poblíž centra Ostravy, známý jako „skelet“, se během příštího roku promění v novou administrativní budovu. Společnost Red House Development, která železobetonový objekt koupila loni od města za 53 milionů korun, ho opraví a dostaví v devítipatrovou budovu s kancelářemi, obchody a restaurací. Firma ji chce otevřít na konci příštího roku, řekla ČTK předsedkyně představenstva Sylvie Pyszková. Výši investic odmítla sdělit.

  

Technický stav skeletu z konce 80. let minulého století byl i po dvou desítkách let vyhovující. Společnost se proto rozhodla pokračovat v jeho dostavbě podle návrhu ostravské architektonické kanceláře OSA projekt, která stojí autorsky například za novostavbou hotelu Park Inn Ostrava.

  

„V současné době provádíme sanační práce – skelet se očistí a stávající betonové konstrukce se zakonzervují. Poté začneme s dostavbou, pro níž platí původní stavební povolení z konce osmdesátých let,“ řekla Pyszková.

  

V devítipatrové budově budou především kanceláře, v přízemí obchody a restaurace. Budovu doplní ještě nový parkovací objekt. „Zprovoznění plánujeme na konec příštího roku. Předpokládáme, že se ekonomická situace zlepší. Navíc je to natolik atraktivní lokalita, že nájemce určitě najdeme,“ řekla Pyszková.

  

Rozestavěný skelet měl být původně krajským sídlem komunistické strany. Po roce 1989 zůstal na frekventované ulici 28. října jako torzo minulého režimu. V roce 2006 ztroskotaly plány bývalého vedení Ostravy na jeho dostavbu ve Středisko správních činností, které by se prodražilo na 850 milionů korun. Až loni ho město prodalo i s okolními pozemky společnosti, která za něho zaplatila dvojnásobek odhadní ceny.

  

Ostravská a.s. Red House Development (RHD) se od loňského května zabývá pronájmem nemovitostí, bytů i nebytových prostor. Podle informací ČTK je jejím hlavním akcionářem společnost Morávka Centrum, která druhou polovinu firmy RHD odkoupila od ostravské realitní společnosti Trimex Majetková, dnes Trimex Group.

  

Hana Halfarová jw

Související články:
Ostrava prodala skelet domu z dob komunismu

Zadejte komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

*