Ostrov chce vybudovat přístavbu k základní umělecké škole

(ČTK) – Ostrov na Karlovarsku chce vybudovat přístavbu k základní umělecké škole, ve které plánuje multifunkční sál a učebny. Město tím chce sestěhovat všechny umělecké obory do jedné budovy. Objekt je z původní zástavby města a vedení radnice se rozhodlo, že vypíše otevřenou architektonickou soutěž, řekl novinářům místostarosta Marek Poledníček (Ostrováci.cz).

Architektonickou soutěž chce město uskutečnit letos, příští rok se naplánuje projekt a v dalších letech by se mělo začít stavět, uvedl místostarosta. Přesné náklady stavby určí až projekt.

Základní umělecká škola se dlouhodobě potýká s nedostatkem prostorů. „Je to dlouhodobě řešeno tak, že má dvě detašovaná pracoviště pro ‚dramaťák‘ a pro taneční obor v mateřské škole Masarykova. Protože tyto prostory nejsou ideální a ideální není ani to, že jsou roztroušené po městě, tak jsme dlouho řešili způsob, jak je dostat do jednoho místa,“ řekl Poledníček.

Radnice chce vybudovat mezi budovami umělecké školy přístavbu, do které plánuje umístit multifunkční sál a učebny pro obory, které tam chybí. Přístavba by mohla být až třípatrová, uvedl místostarosta.

Šestnáctitisícový Ostrov plánuje opravit učebny také ve svých třech základních školách. Na základní škole Májová, Masarykova a Myslbekova plánuje rekonstrukci učebny technických a řemeslných oborů a zajistí tam také bezbariérový přístup. Získal na to dotaci 30 milionů korun.

Zadejte komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

*