Otrokovická Toma vybuduje v bývalém prostějovském pivovaru byty

Fotogalerie ke článku (1)

Původní budova  v areálu bývalého pivovaru (později Knoflíkárny KORNOLITH) - zdroj: TOMA a. s.

Původní budova v areálu bývalého pivovaru (později Knoflíkárny KORNOLITH) - zdroj: TOMA a. s.
Celá fotogalerie (1)

Otrokovická společnost Toma, která přebuduje bývalý prostějovský pivovar a posléze knoflíkárnu na moderní bytový komplex se 14 takzvanými loftovými byty, zřejmě nebude mít problém je prodat. Přestože se ceny bytů budou pohybovat v milionech korun, zájem o ně je už nyní poměrně značný, řekl dnes ČTK generální ředitel firmy Toma Radek Heger. Na střední Moravě se zatím loftové byty nestaví.

Společnost se chce pustit do budování loftových, tedy nadstandardních vícepatrových bytů, které vznikají přestavbou průmyslových hal, letos na podzim. Přestavba areálu by podle Hegra měla být hotová maximálně za rok. "Investice si vyžádá zhruba 40 milionů korun. Náklady se ale mohou navýšit, protože budeme investovat do staré budovy," uvedl generální ředitel Tomy.

Doplnil, že od konečných nákladů se budou odvíjet ceny bytů. Už nyní je ale podle Hegra jasné, že za ně majitelé zaplatí miliony korun. "Zájemců přesto máme dost, vypadá to, že bychom byty měli prodat bez problémů. Smlouvy na prodej bytů zatím neuzavíráme, bylo by to od nás neseriózní, pokud lidem nejsme schopni přesně vyčíslit cenu," řekl generální ředitel firmy. Doplnil, že součástí bytového komplexu budou i obchodní prostory.

Společnost Toma se zabývá především pronájmem prostor a poskytováním služeb firmám ve vlastním průmyslovým areálu v Otrokovicích. Do developerství se firma pustila před několika lety. Loni například dokončila 56 bytů v Otrokovicích a zahájila ve městě stavbu centra obchodu a služeb. Toma nyní také buduje byty v někdejší administrativní budově ve Valašském Meziříčí na Vsetínsku.

Zdroj: práva ČTK 27.5.2008

Zadejte komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

*