Paarův zámeček v Pohořelicích a Vila domy Slunovrat

První místo v kategorii Rekonstrukce staveb získal barokní Paarův zámeček v Pohořelicích a v kategorii Bytové stavby projekt “Vila domy Slunovrat“ v Brně.

Dvanáctičlenná porota v čele s rektorem VUT v Brně, Petrem Štěpánkem letos vybírala mezi 46 přihlášenými stavebními díly v sedmi kategoriích.

V kategorii Rekonstrukce staveb se umístil na 1. místě Paarův zámeček, rekonstrukce objektu pro potřeby základní školy a širší veřejnosti, Pohořelice. Zhotovitelem je společnost Winning PS – stavební firma s. r. o., která je součástí holdingu Winning Group a.s. Investorem je město Pohořelice. Autorem projektu je  ARCHIKA – architektonická projekční kancelář s. r. o.
Při projektové přípravě a následné realizaci stavby byl kladen značný důraz na historickou hodnotu stavby, opětovné začlenění barokního Paarova zámečku do městské struktury včetně důrazu na vysokou kvalitu stavebních prací. Práce probíhaly v úzké spolupráci s památkovou péčí.

V kategorii Bytové stavby se na 1. místě umístila novostavba bytových domů – „Vila domy Slunovrat“, kterou do soutěže přihlásil autor projektu, ARCH PROFI BAU, spol. s. r. o. Podstatnou částí celé stavby je i pohledová betonová konstrukce, jejímž zhotovitelem je společnost  Winning PS – Pamstav s. r. o., investorem stavby je ČEVS, a. s.

Přehled přihlášených a oceněných staveb si můžete prohlédnout na stránkách soutěže: Stavba Jihomoravského kraje 2019.

tisková zpráva, Stavbaweb

Zadejte komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

*