Panorama Golf Resort v Kácově

Výzvou pro autory projektu bylo stabilizovat krajinu ohroženou vodní a větrnou erozí, v rámci projektu bylo zkultivováno 123 hektarů plochy. Inovativně naložili se závlahou a drenážemi, pečlivě byly dodržovány best practices pro povrchové vody. Závlahový systém je klíčovým prvkem resortu a šetří až 37 % vody využívané na zavlažování oproti běžným systémům. Do prostoru jsou také včleněny retenční nádrže zadržující srážkovou vodu. S ohledem na holistické pojetí projektu byl areál osázen vzrostlou zelení – jde asi o 3000 stromů a odrostků. Všechna opatření proaktivně chrání krajinu i přiléhající infrastrukturu a zastavěné oblasti před záplavami.

Golfové hřiště splňuje nejnáročnější parametry. Má 27 jamek a umožňuje současnou hru až pro 150 hráčů. Všechny tři devítijamkové jednotky se navzájem liší umístěním v jiném krajinném typu a tomu odpovídají názvy: River, Meadows, Forest. Hřiště je plně automaticky zavlažované. Dominantou resortu je unikátní klubovna a vodní plochy.
Klubový dům stojí na půdorysu připomínajícím obtisk golfové boty. Na vnější straně má terasu s panoramatickým výhledem. Stínicí systém tvoří bytelné lopatky inspirované větrnými mlýny. Klubovně dominuje dřevo, sklo a kámen, zejména žula.

Tisková zpráva

Panorama Golf Resort soutěží o titul Stavba roku 2018. Hlasovat pro něho můžete během září na www.stavbaroku.cz. Tato stavba postoupila mezi nominované projekty soutěže.


Autor: Huť architektury – Libor Jirásek, Martin Rajniš, Mojmír Ranný a Michael Terech
Projekt: GOLFER s.r.o.; AED project a.s., Ranný architects s.r.o.
Dodavatel: Construction Management
Zastavěná plocha: 1946 m2
Plocha pozemku: 123 ha

Zadejte komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

*