Pardubice připravují opravy parku Vinice-Stará vojenská plovárna

Pardubice 20. června (ČTK) – Město Pardubice připravuje projekt oprav parku Vinice – Stará vojenská plovárna na levém břehu Chrudimky pod nemocnicí. Projekt město vytvoří tak, aby na něj bylo možné získat dotační prostředky. Může být zároveň záložním dílčím projektem pro Integrovaný plán rozvoje města. ČTK o tom informoval náměstek primátorky František Brendl (Pardubáci)."Pokud se nám podaří dotáhnout naše záměry do konce, bude podél Chrudimky pás opravených parků, které budou občanům nabízet dostatek prostoru pro denní relaxaci, sport, kulturní akce a další volnočasové aktivity,"
uvedl Brendl.

Park je dnes v zanedbaném stavu, který je podle města způsobený absencí údržby a nejasným záměrem využívání parku. Park by se také měl propojit s centrem města a ostatními okolními částmi Pardubic. Projekt předpokládá vybudování lávky přes Chrudimku v místě bývalého jezu. Území by mělo být přírodním víceúčelovým parkem respektujícím nivu řeky a stávající zeleň.

Městští architekti zpracovali studii, která bude sloužit jako podklad pro výběrové řízení na zpracovatele projektové dokumentace. Do poloviny července mohou obyvatelé města podávat na odbor hlavního architekta své podměty k budoucnosti tohoto prostoru. Pravděpodobně na podzim letošního roku tam město na základě dendrologického průzkumu upraví zeleň. Studii už projednalo vedení města, zástupci městského obvodu V, kam park spadá, místní sportovní kluby, orgány životního prostředí a Povodí Labe.

Vojenskou plovárnu si v roce 1925 nechali na Chrudimce postavit důstojníci železničního pluku a podle pamětníků byla v meziválečném období v Pardubicích nejvyhlášenější. Vojenská plovárna přestala fungovat po německé okupaci.

Doplněno Stavbaweb:
Více informací o celém záměru, naleznete na stránkách Pardubic
zde.
zdroj vizualizací a foto:
Pardubice.eu

Zadejte komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

*